1968 Gibson J200

2 500 EUR

Shitet nga: Orchestra 26 Maj 10:52 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini njoftimin tuaj
Lloji i njoftimit
Shitet
Reklamuar nga
Person fizik
Komuna
Dibër
Rolls Royce e kitarave akustike dhe një nga shembujt më të mirë që do të gjeni këtu. Pronari i mëparshëm e bleu atë në kitarat e famshme të Nju Jorkut Matt Umanov, të mbyllura kohët e fundit për biznes. Afishe boutique është gjithmonë në anën e pasme të kukullës, kështu që vjen me një histori të vogël.
Kitarë është e përsosur, e mahnitshme për të luajtur dhe ka një tingull të jashtëzakonshëm dhe të fuqishëm.
Nuk ka probleme strukturore, çarje ose riparime të çfarëdo lloji.
Ka një pin të thyer të urës, por një sërë zëvendësimesh korrekte vjen me kitarë.
Etiketa e zhurmës ka rënë me kalimin e kohës, duket të jetë një problem i zakonshëm me Gibson akustik nga kjo epokë, ka shumë shembuj të tjerë në internet si kjo.
Gjerësia e arrë është nga 2017 kështu që nuk është një model i qafës së dobët që erdhi menjëherë pas kësaj dhe është më pak e dëshirueshme.
Vjen me një rast
Orchestra
Leaflet
Në fillim