Perse te bleni gjera te perdorura

Përse të bleni gjëra të përdorura

 

Ka shumë arsye përse të bleni gjëra të përdorura ndër më të rëndsishmet janë për të ruajtur para pasi gjërat e përdorura janë shumë më lirë se ato të rejat dhe për të ruajtur ambientin duke mos I hudhur gjërat qw nuki pwrdorni më por duke I shitur për ti vënë prapë në përdorim. Blerja e gjërave të përorura ka benefite si për shitësin që fiton ca para me shitjen e gjërave që nuk I nevojiten më, ashtu edhe për blerësin që e blen atë që I duhet për një çmim shume më të lirë se sa ta blejë të re. Nga arsyet kryesore për të blerw gjëra të pwrdorura veçohen:

 

1. Kualitet I mirë me çmim shumë të lirë

Me siguri e keni përshtypjen se gjërat e përdorura nuk janë të qëndrueshme, mirëpo nëse kërkoni në mesin e njoftimeve për shitjen e gjërave të përdorura do të vëreni se shumica e tyre janë në gjendje perfekte edhe pse janë përdorur për nje kohë, kështu që ju përvetësoni  gjëra me kualitet  për një çmim shumë më të lirë se sa të bleni të re. Prandaj blerja e gjërave të përdorura është shpenzim me vend.

 

2. Ruani ambientin

Duke blerë ose duke shitur gjëra të përdorura ju jeni duke e ruajtur ambientin, kështu që në vend të ruajtjes së gjërave të vjetra në shtëpi me mendimin se ndoshta mund të ju duhen më vonë ose ti hudhni ato ju mund ti shitni ato duke e shperndarë njoftimin për shitjen e tyre dhe të fitoni ca para. Kështu që para se ti hudhni gjërat që nuk I përdorni mendoni edhe njëherë, ndoshta ato I duhen dikujt dhe ai do të jetë I gatshëm të paguaj para për të marrë diçka që juve nuk ju hyn në punë. Si blerës apo si shitës ju përfitoni shumë me blerjen e gjërave të dorës së dytë.

Në rradhë të parë shitësi fiton ca para ekstra me shitjen e produktit, pastaj blerësi kursen shumë para dhe në fund ambienti do të jetë mirënjohës ndaj teje.

 

Gjërat që duhet ti bleni të përdorura

1. Makina

Gjetja e një makine me çmim të mirë tanimë është e lehtë. Në Merrjep.al janë mbo 250.000 njoftime vetëm për makina prandaj ju mund ta gjeni makinën që ju duhet me një çmim të mirë dhe nuk ka qenë asnjëherë më lehtë, ju mund të caktoni llojin e makinës që kërkoni si: makinë të vogël, sedan, hatchback, universal, kupe, kabriolet, SUV dhe minivan, e gjithashtu mund të caktoni çmimin mesatar.

 

2. Mobilje

Edhe pse të përdorura mobiljet janë mjaft të qëndrueshme prandaj jeni të sigurtë për ti blerë dhe të kurseni para përkundër blerjes së mobiljeve të reja.

 

3. Elektronikë

Nëse dëshironi të qëndroni në trend më teknologjinë mirëpo nuk jeni në gjendje të mirë financiare për të blerë smartphonin më të ri atëherë ju mund të kërkoni për telefon të përdorur që shiten me çmim shumë më të lirë.

 

4. Libra

Tanimë libraria nuk është vendi I vetëm ku mund të gjeni librat tuaja të preferuara, ju mund të gjeni librën që kërkoni online dhe ta merrni atë për një çmim shumë më të lirë se në librari. Shikoni njoftimet për libra dhe gjeni atë që kërkoni.

 

5. Veshmbathje

Edhe pse të dorës së dytë rrobat apo këpucët janë mjaft të qëndrueshme për tu përdorur edhe njëherë. Shikoni njoftimet për veshmbathje dhe gjeni modelin e preferuar.

 

Konkluzion

Blerja online e gjërave të përdorura nuk ka qenë kurrë më e lehtë, duke blerë gjëra të përdorura ju kurseni shumë para dhe merrni gjëra me kualitet mjaft të mirë. Ju gjithashtu mund ti shitni gjërat që I keni përdorur e që nuk ju nevojitën më në Merrjep.al.

Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione