Cila nga makinat SUV ju përshtatet më shumë

 

Makinat SUV janë shumë të përgjithshme në përdorim. Janë një opsion I përkryer për familje të mëdha dhe për aventura të ndryshme. Ka shumë opsione për të zgjedhur si ato që tërheqin me të gjitha gomat apo vetëm më dy, dhe karakteristika tjera të dukjes dhe ato ekonomike. Për këtë mund të jetë e vështirë për ta zgjedhur të duhurin. Në vijim janë të listuara SUV-et më të mira bazuar në faktorë të ndryshëm.

 

SUV-et më të mira në përgjithësi

Ka shumë konkurrencë ndërmjet markave të makinave SUV dhe ajo që blerësit kërkojnë në këto makina është stili, siguria dhe hapësira. Pavarësisht mungesës së shumëllojshmëris në stilim është një segment I larmishëm që ka tërhequr shumë marka. Këto janë SUV-et më të popullarizuara në të gjitha kategoritë në vitin që lamë pas:

1. Nissan Rogue – pjesë e një gjenerate që debutoj në vitin 2014 dhe ka pasur shumë ndryshime gjatë këtyre viteve

2. Chevrolet Equinox – Ky model I ndjek disa konkurrentë kur vie tek interior dhe kualiteti gjithashtu është mjaft ekonomik dhe ka teknologji që është lehtë të përdoret

3. Ford Escape –Ka karakteristika që asistojnë në voztije, dhe ofron vozitje të rehatshme

4. Honda CR-V – Ofron vozitje të rehatshme dhe është shumë ekonomik

5. Toyota RAV4 – Interior të qetë dhe kontrolle që janë lehtë të kontrollueshme

 

SUV-et AWD

Udhëtoni shpesh në terene me rrugë jo të mira dhe ndryshime të shpeshta të motit? Këto tipe të makinave SUV mund të jenë të duhurat për ju:

1. Nissan Rogue

2. Jeep Wrangler – stabilitet mjaft të mirë në rrugë malore, opsione të forta motorike dhe model me mjaft hapësirë

3. Jeep Grand Cherokee – Ka një vozitje të qetë, ulëse të rehatshme dhe një interior solid.

4. Ford Explorer – Teknologji mjaft impressive të sigurisë, shumë hapësire për ngarkesa

5. Honda CR-V

 

SUV-et më kompakte

Nëse jeni duke kërkuar për diçka më të vogël dhe më të përshtatshme për një familje më të mesatare ka shumë opsione. Ja disa prej tyre:

1. Nissan Rogue

2. Ford Escape

3. Honda CR-V

4. Toyota RAV-4

5. Jeep Cherokee – Ulëse të rehatshme dhe aftësi të mira në rrugët malore

 

SUV-et më të mëdha

Nëse keni një familje më të mëdha dhe shumë shokë, një SUV më I madhë do të ishte I duhuri për ju. Në vijim janë disa prej makinave SUV më të shitura në vitin që lamë pas:

 

1. Chevrolet Traverse – Vende më më shumë hapësirë, dhe vozitje të rehatshme

2. Chevrolet Tahoe – Motorë të fuqishëm dhe sistem të lehtë për përdorim

4. Chevrolet Suburban 1500 – Ulëse për mbi nëntë pasagjerë, kapacitet të madhë për ngarkesa dhe motor V8

5. Audi Q7 – Interior mjaft të mirë dhe të rehatshëm

Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione