Si të bëni foto me kualitet produkteve që dëshironi të shitni

Si të bëni foto me kualitet produkteve që dëshironi të shitni

 

Nuk ju nevojitet një kamerë profesionale për të bërë foto tërheqëse për të shitur produktin tuaj online. Mjafton një smartphone mesatar. Investimi në një kamerë profesionale është më shumë një luks se sa nevojë. Është më e lehtë se kurrë që ta filloni biznesin tuaj online dhe vetëm me telefonin tuaj ju mund të bëni foto tërheqëse për blerës potencial.

 

Përdorni Telefonin tuaj si kamerë

Shumica e smartfonëve vijnë të pajisur me kamerë mjaft të avancuar dhe nëse e përdorni në mënyren e duhur mund të bëni foto mjaft atraktive.

 

Poziciononi proudktet tuaja

Para se të merreni me gjërat tjera gjeni një pozitë të produktit që I paraqet më mirë karakteristikat e tij dhe e bënë atë të duket më I ri nëse është I përdorur. Dikush që e viziton njoftimin tuaj dëshiron të shikoj mirë produktin para se të vendos ta blej atë, për ta siguruar që produkti është në gjendje të mirë ai dëshiron që të sheh foto që paraqesin mirë veçoritë e tij.

 

Shikoni prapavijen

Një prapavijë e bardhë plotësisht është më së miri për arsye se e bëjnë produktin tuaj të duket më qartë dhe të mos ketë gjëra tjera që do ta tërheqin vëmendjen nga produkti juaj. Por mund të bëni foto që e paraqesin produktin në përdorim, p.sh një karrige afër tavolinës, apo për laptop në ambient zyreje. Pa marrë parasysh sigurohuni që prapavija I përshtatet produktit dhe dhe konsumatoreve që ju I synoni.

 

Rregulloni ndriqimin

Drita natyrale është falas dhe më e mirë për foto se sa ajo artificiale. Nëse jeni duke bërë foto brenda bëni foto afër dritareve.

 

Paraqitni këndvështime të ndryshme

Konsumatorët dëshirojnë të shohin sa më shumë detaje para se të vendosin për ta blerë produktin. Kujdesuni që të paraqitni sa më shumë këndvështrime për të ndihmuar konsumatorët të marrin vendimin për të blerë.

 

Zgjedhni kamerën tuaj

Jo të gjithë telefonët e menqur janë krijuar njejtë  sidomos kur vjen tek kamera e tyre. iPhone-t janë të njohur për kamerë shumë më të avansuar për dallim nga markat tjera por edhe Android-et në modelët e reja sjellin kamera mjaft të avansuara.

Zgjedhjet tuaja më të mira janë:

-        iPhone 8 ose më I ri

-        Samsung Galaxy S8 ose S9

-        Google Pixel 2

-        Samsung Galaxy Note 8

Standardi actual për kamera të iPhone është 12 megapixel, çdo kamerë në këtë nivel do të ju japë, kualitetin që ju nevojitet.

 

Pasi jeni pajisur me smartphone me kamerë mesatare, bëni foto me kualitet  produktit që dëshironi ta shitni dhe krijoni njoftime falasMerrjep.al dhe filloni të shitni produktet tuaja sot.

Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione