Njoftimet e kompanisë Publikuar: Korr 01 2022 09:14

Panel Fotovoltaik

LEK

Publikuar: Korr 01 09:14
Shikime: 426
Panel Fotovoltaik
Panel fotovoltaik 290wat monokristaline
kozmetikisht i demtuar
Përshkrimi i linkut

Panele Besi

Panele Diellore Besi, është kompania e parë që operon në Shqipëri duke marre kështu përsipër çdo sfidë dhe duke punuar me profeisonalizëm që nga viti 2010.

Misioni ynë është që të rrisim më shumë interesin e Shqiptarëve drejt energjisë diellore duke kursyer kështu sado pak të ardhurat e tyre!


Në përgjithësi, sistemet e energjisë diellore nuk kërkojnë shumë mirëmbajtje.
Nga prodhuesit më të besueshëm të paneleve diellore ofrohet garanci 20-25 vjet. Ndërsa, Inverteri zakonisht duhet të ndryshohet pas 5-10 vite.

Panelet diellore për energji elektrike i ofrojnë ambjentit tuaj energji të rinovueshme dhe të pastër pa dëmtuar ambjentin dhe natyrën tonë. 

Dielli siguron energji më shumë se nevoja dhe ndryshe nga karburantet fosile, ai nuk do të shterohet. Ndaj asnjë emision i gazit serë nuk lëshohet në atmosferë kur përdorni panele për të krijuar energji elektrike

Studime të shumta kanë zbuluar se shtëpitë e pajisura me sisteme të energjisë diellore kanë vlera më të larta të pronës dhe shiten shumë më shpejt sesa shtëpitë që janë të lidhura në rrjet.

Panele Besi operon me dy sisteme, Offgrid dhe Ongrid

Sistemi Offgrid funksionon nëpërmjet panelit fotovoltaik i cili prodhon energji më anë të diellit. Energjia e prodhuar nëpërmjet një rregullatori akumulohet në bateri.
Bateria akumulon energjinë që paneli diellor prodhon gjatë ditës me diell. Fatmirësisht vendi ynë ka shumë ditë me diell gjatë gjithë vitit.
 Kjo energji DC e akumuluar konvertohet në AC nëpërmjet inverterit Offgrid të cilën më pas e transmeton në objektin tuaj.

Ndërsa sistemi Ongrid funksionon nëpërmjet panelit fotovoltaik i cili prodhon energji me anë të rrezeve të diellit. Kjo energji pasi konvertohet nga inverteri, konsumohet nga pajisjet elektrike, ose nëse ka tepricë, injektohet në rrjetin elektrik.

Sipas kontratës së bërë me operatorin e shpërndarjes së energjise ne mund të marrim ose injektojmë energji. Në Shqiperi për momentin bëhet vetëm shkëmbimi i energjisë, teprica deri në fund të muajit nuk shitet.


Të gjithë të interesuarit të na kontaktojnë: Telefon: +355699929800
Email: panelebesi@gmail.com dhe gjithashtu mund të vizitoni profilin tonë në Merrjep.al dhe Facebook: Panele Fotovoltaike Besi
Vizitoni faqen e dyqanit tonë

Rr. Artan Lenja,Pall. Orion, Zyra 101

0699929800

https://www.panelebesi.com/

Siguro dërgesën me TNT
Pagesa pas kontrollit të mallrave
Dërgesë direkte
Blej tani
Dërgesa me “TNT”: nga ALL
nëse ky njoftim prish Rregullat e Njoftimeve ose Shkëmbim i sigurtë

Shitësi

Panele Diellore Besi, është kompania e parë që operon në Shqipëri duke marre kështu përsipër çdo sfidë dhe duke punuar me profeisonalizëm që nga viti 2010.

Misioni ynë është që të rrisim më shumë interesin e Shqiptarëve drejt energjisë diellore duke kursyer kështu sado pak të ardhurat e tyre!


Në përgjithësi, sistemet e energjisë diellore nuk kërkojnë shumë mirëmbajtje.
Nga prodhuesit më të besueshëm të paneleve diellore ofrohet garanci 20-25 vjet. Ndërsa, Inverteri zakonisht duhet të ndryshohet pas 5-10 vite.

Panelet diellore për energji elektrike i ofrojnë ambjentit tuaj energji të rinovueshme dhe të pastër pa dëmtuar ambjentin dhe natyrën tonë. 

Dielli siguron energji më shumë se nevoja dhe ndryshe nga karburantet fosile, ai nuk do të shterohet. Ndaj asnjë emision i gazit serë nuk lëshohet në atmosferë kur përdorni panele për të krijuar energji elektrike

Studime të shumta kanë zbuluar se shtëpitë e pajisura me sisteme të energjisë diellore kanë vlera më të larta të pronës dhe shiten shumë më shpejt sesa shtëpitë që janë të lidhura në rrjet.

Panele Besi operon me dy sisteme, Offgrid dhe Ongrid

Sistemi Offgrid funksionon nëpërmjet panelit fotovoltaik i cili prodhon energji më anë të diellit. Energjia e prodhuar nëpërmjet një rregullatori akumulohet në bateri.
Bateria akumulon energjinë që paneli diellor prodhon gjatë ditës me diell. Fatmirësisht vendi ynë ka shumë ditë me diell gjatë gjithë vitit.
 Kjo energji DC e akumuluar konvertohet në AC nëpërmjet inverterit Offgrid të cilën më pas e transmeton në objektin tuaj.

Ndërsa sistemi Ongrid funksionon nëpërmjet panelit fotovoltaik i cili prodhon energji me anë të rrezeve të diellit. Kjo energji pasi konvertohet nga inverteri, konsumohet nga pajisjet elektrike, ose nëse ka tepricë, injektohet në rrjetin elektrik.

Sipas kontratës së bërë me operatorin e shpërndarjes së energjise ne mund të marrim ose injektojmë energji. Në Shqiperi për momentin bëhet vetëm shkëmbimi i energjisë, teprica deri në fund të muajit nuk shitet.


Të gjithë të interesuarit të na kontaktojnë: Telefon: +355699929800
Email: panelebesi@gmail.com dhe gjithashtu mund të vizitoni profilin tonë në Merrjep.al dhe Facebook: Panele Fotovoltaike Besi
426
Blej tani

Dërgesa me “TNT”: nga 380 ALL

Siguro dërgesën me TNT

Pagesa pas kontrollit të mallrave

Dërgesë direkte

Adresa:

Blini

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione