Publikuar: Sht 10 2018 08:41

kerkohet manaxher

Publikuar: Sht 10 08:41
Shikime: 5
Të qenit menaxher hoteli kërkon aftësi të shkëlqyera në menaxhim stafi dhe salle. Sjellja e një menaxheri hoteli duhet të jetë sa më e qetë dhe profesionale të jetë e mundur, kjo sepse nuk i duhet të menaxhojë vetëm stafin dhe hotelin, por ka përgjegjësi edhe për menaxhimin financiar të tij, ku i duhet që të planifikojë, organizojë dhe drejtojë të gjitha shërbimet e hotelerisë përfshirë këtu edhe shërbimet e pritjes, ushqimit, pijeve dhe mirëpritjes.

Puna në hotele të mëdha shpesh nënkupton edhe detyra shumë të veçanta, siç janë: shërbimi ndaj klientëve të rëndësishëm, përfshirja në përpilimin e buxhetit, marketingu etj. Pra roli i menaxherit është që të administrojë në total një ambient pune.
nëse ky njoftim prish Rregullat e Njoftimeve ose Shkëmbim i sigurtë
5
0693344400

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione