Publikuar: Sht 10 2018 08:53

kerkohet kryekamarjer ose menaxher restoranti

Publikuar: Sht 10 08:53
Shikime: 2
Departamenti: Restoranti & Bari
Emërtimi i vendit të punës:
Kryekamerieri Raporton:
Kryekamerieri për punën e vet raporton dhe merr urdhra dhe udhëzime nga Menaxheri për Ushqim dhe Pije, Menaxheri i Restorantit dhe Shefat e ndërrimeve.
Qëllimi i vendit të punës:
Kryekamerieri është përgjegjës për përkujdesjen ndaj mysafirëve në restorant dhe bar si dhe garantimi për një shërbim në çdo kohë, miqësor, efikas dhe profesional në barin dhe restorantin e hotelit, duke iu ofruar ngrohtësi dhe kënaqësi gjatë shërbimit të gjithë mysafirëve, trajtim i përkryer i mysafirëve në restorant etj. Përgjegjësitë dhe detyrat e punës Përgjegjës menaxhimin, mbikëqyrjen dhe monitorimin e shërbimeve të të punësuarve në restorant;• Përgjegjës për kryerjen e rezervimeve të tavolinave në restorantin e hotelit;• Përgjegjës për trajtimin e reklamacioneve/ankesave të mysafirëve;• Përgjegjës për monitorimin e korrektësisë dhe të aktualitetit të kartës së menysë;• Përgjegjës për motivimin në punë të të punësuarve në restorant si dhe dhënien e udhëzimeve lidhur me të• gjitha shërbimet në restorant dhe në përgjithësi në hotel; Përkujdeset për dhënien e udhëzimeve dhe aftësimin profesional të praktikantëve apo të nxënësve në• zanatin/profesionin në restorant si dhe që këto njohuri ti përcjell mirë dhe me dëshirë; Përgjegjës për kryerjen e punëve në restorant dhe bar duke u fokusuar në trajtimin e kujdesshëm të të gjitha• pijeve dhe gjërave ushqimore si dhe artikujve të tjerë. Përgjegjës për shërbimin profesionist të pijeve dhe ushqimit në restorant dhe sallat e pritjes;• Përgjegjës për rregullimin e përditshëm dhe parapërgatitjen e duhur të vend punimeve të galerisë së pijeve• sipas udhëzimeve të menaxhmentit të restorantit; Përgjegjës për mbulimin e tavolinave dhe kujdesin e shtuar për rregullimin dhe pastrimin e tyre;• Përgjegjës për përgatitjen e pijeve në restorant dhe sallat e pritjes;• Përgjegjës për pastrimin e gotave dhe enëve në hapësirat e banakut;• Përkujdeset për kontrollimin e mysafirëve, për tu siguruar se ata i përmbushin kërkesat minimale të moshës• për konsumimin e pijeve alkoolike; Përkujdeset për përshëndetjen dhe mirëseardhjen e të gjithë mysafirëve;• Përgjegjës për përkujdesje të sjellshme dhe xhentile ndaj mysafirëve;• Faqe 2 Përgjegjës për mbajtjen e higjienës së plotë, pastërtisë dhe rregullit, në hapësirën punuese të restorantit,• sipas kritereve të përcaktuara me standardet ndërkombëtare; Përgjegjës për pranimin, ruajtjen dhe kontrollimin e m
nëse ky njoftim prish Rregullat e Njoftimeve ose Shkëmbim i sigurtë
2

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione