Si te gjeni akomodimin e duhur

Si të gjeni akomodimin e duhur për pushime

 

Akomodimi është zakonisht një nga shpenzimet më të mëdha dhe njëkohësisht më të rëndësishmet në pushimet tona, prandaj është mirë që të zgjedhni me kujdes .

Kur jeni duke përdorur internetin për të rezervuar akomodimin apo udhetimin online, bota është në gishtat tuaj. Megjithatë janë disa rreziqe të shoqëruar me rezervimet online si

-  Mashtrime që rezultojnë me bërjen e pagesave në faqe jo të sigurta

- Mashtrime për udhëtime: kur ju rezervoni një fluturim dhe pranoni bilete fallco.

- Pushime të rreme, ëebfaqe apo emaile për oferta të rrejshme dhe për vila që nuk ekzistojnë, kështu që kërkojnë nga ju që të paguani një depozitë që nuk do ta rimerrni asnjëherë.

 

Si të rezervoni sigurtë

-   Sigurohuni që çfarëdo kompanie pushimesh apo udhëtimesh që është e panjohurë për ju, është reale duke bërë kërkime për ta online. Sigurohuni që ata janë pjesëtarë të një autoriteti udhëtimesh që ofrojnë mbrojtie financiare dhe mbështetje për konsumatorët e tyre

-   Kur keni mundësi, paguani për pushimet tuaja duke përdorur kartelen e kreditit pasi që kjo ofron më shumë siguri përkundër metodave tjera

-  Shikoni mirë të gjitha detajet si datat e udhëtimeve, iteneraret, destinacionet dhe udhëtimet para se të konfirmoni pagesën.

-   Mos ktheni përgjigjie në emaila të paautorizuara nga kompani që nuk I njihni

-   Nëse jeni duke marrë me qera një apartament privat apo vil, thirrni agjentin apo zotëruesin direct për tu siguruar që është legjitime. Nëse numri nuk është I dhënë dërgoni email dhe kërkojeni numrin e telefonit.

-   Gjithmonë bëni Log Out në një faqe që jeni regjistruar dhe keni hyrë me të dhënat tuaja pasi që vetëm duke e mbyllur shfletuesin tuaj nuk do të mjaftojë për të siguruar privatësinë tuaj.

-   Merreni adresën e plotë të pronës dhe kërkojeni në Google Maps apo shikojeni lokacionin në njoftim

-   Para se të paguani është mirë që të pranoni një kontratë që I përshkruan termet dhe kushtet e qerasë, depozitës, termeve të pagesës etj.

-  Para se ti shtypni infomatat e kartelës për pagesë në një webfaqe, sigurohuni që linku I tyre është I sigurtë në dy mënyra : 1) Figura e një dryri duhet të jetë e vendosur në dritaren e shfletuesit që shfaqet kur ju dëshironi te hyni (log in) apo të regjistroheni. 2) Adresa e webfaqes duhet të fillojë me https://, dhe jo me http:// pasi që “S” është për Sigurinë.

 

Shikoni njoftimet për oferta të ndryshme të udhëtimeve në MerrJep.al dhe zgjedhni ofertën e duhur duke u bazuar në këshillat më lartë. Vizitoni webfaqen tonë, gjeni ofertën më të mirë për ju dhe kaloni pushime të bukura

Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione