Ktheni rremujen ne para duke shitur online

Ktheni rrëmujën në para duke shitur online

 

Shumica nga ne mbajmë shumë gjëra të panevojshme në shtëpi si veshje që nuk përdorni më, pajisje elektronike, libra, e vegla të punës etj, gjëra të tilla vetëm na zënë rrugën gjersa nuk dimë se çfarë të bëjmë me ato, nëse jeni lodhur nga kjo dhe keni vendosur ta largoni rrëmujën nga shtëpia ju mund ta bëni këtë më lehtë se kurrë e madje duke fituar para.

Me digjitalizimin e vazhdueshëm të botës blerja dhe shitja e gjërave të përdorura online nuk ka qenë asnjëherë më e lehtë ju vetëm duhet të krijoni njoftimin dhe ta postoni atë në platform ku vijnë shumë vizitorë për të blerë gjëra të përdorura.

 

Shitni gjërat e panevojshme

Gjeni gjërat e panevojshme në shtëpinë ose dhomën tuaj dhe krijoni njoftiminMerrjep.al për ta shpërndarë produktin tuaj në mesin e 70.000 vizitorëve në ditë që kërkojnë gjëra të përdorura. Mirëpo marketi I gjërave të përdorura online tanimë është I madhë prandaj duhet që ta bëni njoftimin në mënyren e duhur që njoftimi juaj të dallohet nga të tjerët.

 

Këshilla për krijimin e njoftimit

Bëj fotot profesionale- kujdesuni që produkti juaj të duket mirë në foto, bëni foto tërheqëse që e bëjnë produktin të duket sa më I ri. Zgjedhni një prapavijë të mirë dhe kujdesuni që të mos ketë diçka që ia tërheq vëmendjen të interesuarve nga produkti.

Çmimi- Shikoni se si janë çmimet për produktet e ngjashme me atë që dëshironi të shitni ju, nëse produkti juaj është pajisje elektronike atëherë shikoni njoftimet e ngjashme për pajisje elektronike. Çmimi duhet të vendoset varësisht se sa është përdorur produktii dhe se a është në gjendje të mirë funksionale.

Përshkrimi- Është esenciale që të jepni një përshkrim të saktë për produktin që shitni, tregoni se sa e keni përdorur dhe se a është ende në gjendje të mirë funksionale. Në këtë mënyre ju fitoni besimin e blerësve potencialë dhe menjanoni problemet e mundshme pas shitjes së produktit.

Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione