Keshilla per ta kthyer shtepine tuaj ne zyre pune

Këshilla për ta kthyer shtëpinë tuaj në zyre pune

Mundësia për të u larguar nga zyra dhe për të punuar në shtëpi vazhdimisht po rritet me mundësi komunikimi të vazhdueshëm ju mund të filloni të punoni nga shtëpia pa ndonjë problem, por që puna juaj të jetë sa më efektive ju duhet ta krijoni një hapësirë të përshtatshme për të punuar dhe për këtë mund të ju duhen disa këshilla.

Në vijim janë disa këshilla për ta shëndrruar dhomën tuaj në zyrë dhe ta krijoni një ambient të rehatshëm që lejon kreativitetin dhe produktivitetin të rrjedhë lirshëm:

 

1. Krijo hapësirë

Pavarësisht nëse dhoma juaj është e ngushtë apo e madhe ju duhet të lironi pak hapësirë për shkak se dhomat e zvogëlojnë kreativitetin tuaj, largoni ose shitni gjërat që nuk ju nevojiten më dhe lironi hapësirë në dhomë, dhoma juaj është mirë që të ketë ngjyrë më të ndritshme dhe lëni dritën e diellit të hyjë brenda dhomës tuaj.

 

2. Bëni vendin të rehatshëm

Zgjedhja e karriges së duhur është shumë e rëndësishme, në mënyre që të jeni të rehatshëm dhe ti menjanoni problemet e mundshme me shpinë ose qafë. Investimi në një karrige të rehatshme është shpenzim I duhur, kujdesuni që ajo të jetë në lartësinë e duhur që mos të keni nevojë për ta ulur kokën për të shikuar në kompjuter. Gjithashtu rehatoni shpinën tuaj.

 

3. Blej pajisjet e duhura

Pajisjet e duhura mund të ju kursejnë shumë kohë dhe para dhe ju ndihmojnë që ju të jeni më prouktiv, në kohë afatgjate. Një laptop që punon mirë mund të kushtojë më shumë mirëpo ju kursen shumë kohë pasi nuk keni nevojë që të pritni gjatë për tu hapur një dokument, apo të hapet shfletuesi kjo do të rrisë shumë efektivitetin në punë.

 

4. Krijoni një privatësi në “zyrën” tuaj

Ruajtja e një kufiri në mes jetës personale dhe punës është shumë e rëndësishme por njëkohësisht edhe më e veështira, kështu që siguroni një vend dhe mbyllni derën që të mund të fokusoheni në kryerjen e detyrave të caktuara më shpejt dhe ti ktheheni ditës tuaj të zakonshme. Pra është mirë që “zyra” juaj të bëhet në dhomën tuaj sa më larg dhomës së ndenjies për të menjanuar dekoncentrimet.

 

Konkluzion

Mundësia që të punoni nga shtëpia nuk ka qenë asnjëherë më e madhe vetëm në Merrjep.al janë me qindra njoftime për punë nga shtëpia. Nëse jeni të interesuar që të punoni nga shtëpia shikoni njoftimet në Merrjep.al dhe gjeni punën që kërkoni.

Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione