Si te shitni makinen tuaj shpejt

Si të shitni veturën tuaj shpejt –Këshilla për një reklamim të përkryer

 

A jeni duke menduar që ta shitni veturën tuaj, fakti që po e lexoni këtë nënkupton që po, dhe nëse jeni duke menduar se procesi I shitjes së makinës tuaj është shumë I ndërlikuar, mos u shqetësoni nuk ka qenë asnjëherë më lehtë.

Gjëja më e rëndësishme që duhet të mbani në mend kur jeni duke shitur veturën tuaj është të vendosni veten tuaj në pozitën e blerësit potencial, dhe në këtë mënyre mund ta kuptoni vetë se si është reklamimi I mirë ose I keq I një makine.

Pasi I keni mbledhur të gjitha informacionet për makinën tuaj, ju nevojitet vetëm një përshkrim I detajizuar dhe disa foto që paraqesin detajet e mira të makinës, dhe ta shpërndani reklamen tuaj.

Zgjedhja e platformës së duhur për shpërndarjen e njoftimit

Hapi I parë në krijimin e reklamës për shitjen e makinës tuaj është të vendosni se në cilën platform do ta shpërndani shpalljen. Lajmi I mirë është se në Merrjep.al ju mund të bëni njoftimin tuaj FALAS edhe në webfaqe, e pastaj edhe në faqen në Instagram @merrjepal gjithashtu, FALAS. Kështu njoftimi juaj do të paraqitet para më shumë njerëzve, dhe do të mund ta shitni makinën tuaj për një kohë shumë më të shkurtër.

Këshilla për krijimin e reklamës tuaj

Një reklamë e mirë e makinave është e sinqertë, përbëhet nga shumë detaje, dhe foto profesionale të detajeve të makinës. Për të fituar besimin e blerësit përfshij në përshkrimin e makinës karakteristikat e mira si dhe ato të këqijat.

Në vijim janë disa këshilla se çfarë të përfshini në reklamën tuaj:

 

1. Përshkrim I detajizuar

Sa më shumë informacione që përfshin në reklamën e makinës tuaj aq më efektive është reklama, dhe aq më pak kohë do të kaloni duke ju përgjigjur pyetjeve të të interesuarve.

Çdo herë filloni me informatat bazike, si modelin dhe vitin e prodhimit pastaj vazhdoni me detaje më të hollësishme.

 

2.Zgjedh një çmim konkurrues në marketin e makinave të përdorura

Ky është njëri ndër hapat më të rëndësishëm, nëse vendosni çmim shumë të lartë për makinën tuaj mund të mos gjeni asnjë të interesuar. Nëse I kushtoni vëmendje çmimeve të tanishme në këtë market atëherë do te keni një ide se në çfarë çmimi po shitën makinat e ngjashme me tuajën.

 

3. Shkruaj informata të sinqerta për gjendjen e makinës

Kjo do ti bëj me dije blerësit se ata mund të ju besojnë juve. Sigurisht që më shumë duhet të paraqitni cilësitë e mira të makinës mirëpo përshkrimi I ndonjë problem që e ka makina do të ju bënte shumë më të besueshëm.

Mos pritni që blerësi ta gjej vetë ndonjë problem tek makina juaj pasi ta ketë blerë, kjo vetëm sa do ta prishte marrëveshjen më vonë dhe do të ju humbte kohë, si juve edhe blerësit.

 

4.Bëj foto me kualitet makinës

Kur diksuh interesohet për të blerë makinën tuaj, ai me siguri do të vendos nëse do ta blej apo jo në sekondat e parë prandaj duhet të kujdeseni që pamja e parë e makinës të ju jap një përshtypje të mirë, prandaj përdorja e fotove të duhura të makinës është me rëndësi. Provo të fotografosh makinën herët në mëngjes për shkak se drita e dobët e diellit do ta bëj të duket më mirë.

 

 

Menjanoni gabimet e zakonshme

· Mos vendos çmim shumë të lartë- ka mundësi që të makina të mos shitet për një kohë të gjatë ose të mos shitet fare!

· Mos ndërro çmimin shpesh- Blerësit do të mendojnë se nuk je serioz, ose se reklamimi juaj është I paligjshëm.

· Mos i neglizho cilësitë e ndryshme të makinës- si airbag-et, GPS ose kilometrazhin e ulët etj.

 

 

Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione