Si te rrisni shitjet online pa shpenzuar para

Si të rritni shitjet online pa shpenzuar para

Regjistrimi I kompanisë apo shitores tuaj online sot është çelësi për të rritur shitjet në biznesin tuaj. Sigurisht që duke paguar për marketing online ju do të arrini më shumë njërez që mund të jenë të interesuar në produktet që ju shitni. Mirëpo tani ju mund të shpërndani produktet apo shërbimet tuaja falas në webfaqe ku vijnë shumë vizitorë për të kërkuar produkte ose shërbime të ndryshme, dhe kjo do te ju ndihmonte shume në rritjen e shitjeve në biznesin tuaj. Për të tërhequr sa më shumë vizitor për ta parë produktin/shërbimin tuaj ju duhet ti prezentoni ato në mënyren e duhur dhe të fitonii besimin e blerësve potencial.

 

1. Fitoni besimin e konsumatorëve tuaj

Është kritike për biznesin tuaj që gjithashtu të ketë një faqe në disa nga rrjetet sociale si Facebook ose Instagram, ju mund të I përdorni këto platforma për të biseduar me konsumatorët tuaj dhe për të fituar besimin e tyre. Ju mund ta bëni këtë duke ju japur vlerë së pari jo vetëm duke u munduar të shitni dhe të reklamoni produktet tuaja, njerëzit duhet të kenë arsye për të ju ndjekur në rrjete sociale kjo mund të jetë të mësojnë më shumë për fushën e shërbimit ose produktit tuaj, dhe kjo nuk kërkon investime në para.

 

2. Përdorni video demonstruese

Kur ju shpërndani video arrini më shumë njerëz në këtë mënyre më shumë njerëz dëgjojnë për porduktet ose shërbimet tuaja. Videot që përformojnë më së miri janë ato video demonstruese që tregojnë se si përdoret produkti që ju shitni ose se si e ofroni shërbimin më mirë se konkurrentët tuaj.

Gjithashtu videot ndikojnë më shumë pasi blerësit potencialë mbajnë mend më lehtë nga videot dhe në këtë mënyre nuk do të harrojnë brendin tuaj.

 

3. Shpërndani mendimet e konsumatorëve tuaj

Një mënyre për të fituar besimin e blerësve potencialë është që të shpërndani mendimet e njerëzve që kanë qenë të kënaqur me shërbimin tuaj, në këtë mënyre ata e shohin se ka njerëz që kanë përdorur produktet tuaja dhe e ka më shumë mundësi që të blejnë nga ju.

 

4. Shpërndani produktet në webfaqe

Pasi që keni krijuar një prezencë online në rrjete sociale dhe më shumë njerëz kanë parë dhe dëgjuar për biznesin tuaj është koha që ta orientoni atë audiencë tek njoftimet ku ju prezentoni produktet tuaja, regjistroni biznesin tuaj online ku të interesuarit do të shohin produktet tuaja dhe mund të kontaktojnë direkt me ju. Në Merrjep.al ju mund të regjistroni biznesin tuaj dhe të krijoni njoftime falas.

 

Krijoni njoftimin në mënyren e duhur

-  Bëni një përshkrim të detajizuar  dhe tregoni anët pozitive dhe negative

-  Bëni fotografi tërheqëse dhe kualitative

-  Shkruani një titull që tërheq vëmendjen blerësve potencial.

Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione