Si te gjeni makinenen qe ju pershtatet juve

Si të gjeni makinën që i përshtatet nevojave tua

 

Keni vendosur të bleni makinë dhe jeni duke kërkuar për marrëveshjen më të mirë për të blerë makinën që I përshtatet nevojave tua. Nëse nuk keni blerë më herët makinë nga dikush mund të jetë e vështirë për ju që ta gjeni marrëveshjen më të mirë dhe ndoshta nuk jeni të mirë në negocimin e çmimit për një makinë. Mirëpo nuk ka qenë asnjëherë më lehtë të gjeni makinën që ju përshtatet juve, duhet vetëm pak kërkime në platforma ku shitësit e ndryshëm shpërndajnë njoftime për makina të të gjitha llojeve.

Për të gjetur makinën e duhur mund të ju duhen disa këshilla.

 

1. Cakto buxhetin

Së pari caktoni se sa mund të përballoni të shpenzoni për një makinë në këtë mënyre ju do ta bëni shumë të lehtë gjetjen a makinës sepse në Merrjep.al ju mund të caktoni në parametrat e kërkimit se çfarë çmimi po kërkoni në njoftime djhe në këtë mënyre do ta keni shumë të lehtë ta gjeni makinën që I përshtatet gjendjes tuaj financiare.

 

2. Cakto madhësine e Makinës

Varësisht se sa anëtarë jeni në familje, caktoni nëse ju duhet makinë me më shumë ulëse dhe me katër dyer apo nuk është problem nëse makina është me dy dyer. Në Merrjep.al ju mund të kërkoni për makinën e duhur dhe varësisht nga nevojat tuaja ju mund të kërkoni për makinë të vogël, sedan, hatchback, universal, kupe, kabriolet, SUV apo minivan.

Natyrisht nëse jeni familjar ju duhet një makinë më e madhe por kjo varet nga gjendja financiare megjithëse ju mund të gjeni makinë familjare me çmim të ulët mirëpo duhet të jeni të vëmendshëm për kualitetin e makinës. Nëse ju keni nevojë për bartjen e pajisjeve të ndryshme të punës atëherë juve ju përshtatet një kamionçinë.

 

3. Cakto Karburantin

Kjo varet nga gjendja financiare juaj si dhe varësisht nëse ju do ta përdorni makinën tuaj për udhëtime të gjata apo jo. Nëse gjendja juaj financiare është më e dobët dhe keni për të bërë ushëtime të gjata atëherë është më mirë të zgjidhni dizel  edhe pse makinat dizel shpesh janë me çmim më të lartë, është më ekonomike në mënyre afatgjate, në të kundërtën zgjidhni makinë me karburant benzin.

 

4. Krahaso se sa kushton zotërimi I makinës

Disa makina  mund të jenë më të lira për ti blerë mirëpo kushtojnë më shumë për ti mbajtur në kohë afatgjate. Para se të bleni një makinë ju duhet të krahasoni se sa kushton zotërimi I asaj makine.

 

Konkluzion

Pasi keni caktuar të gjitha nevojat tuaja vizitoni një uebfaqe që ofron mundësi kërkimi në mesin e shumë llojeve të makinave. Në Merrjep.al ju mund të kërkoni makinën e duhur në mesin e mbi 250.000 njoftimeve, dhe keni mundësi të bëni kërkime varësisht nga nevojat tuaja ku mund të caktoni llojin ,çmimin, kilometrazhën, karburanti etj.

Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione