Produktet punedore ne Shqiperi
Produktet punëdore në Shqipëri

Shumë njerëz adhurojnë produktet punëdore dhe mbajnë një koleksion të tyre. Prandaj ky është një biznes që nuk ka shteruar asnjëherë që nga kohë të lashta dhe vazhdon të zhvillohet edhe sot. Shqipëria është shtëpi e shumë vendeve antike, plazheve, cilësive natyrore, dhe traditave të vjetra. Të gjitha këto elemente janë të përfshira në produkte të bëra nga dora. Në vijim do ti përmendim disa nga produktet punëdore që mund ti gjeni online.

Çilime punëdore

Për adhuruesit e çilimeve punëdore pazari I Krujës është qyteti I duhur për të gjetur këtë produkt. Këto çilime kanë një kombinim mjaftë të mirë të ngjyrave dhe përveq si tepihë mund të përdoren edhe si punime arti në murë. Shumica kanë ngjyrë të kuqe, ngjyrë kjo që përshtatet më shumë me dhomat që kanë ngjyrë të bardhë. Përveq në pazare fizike ju mund të gjeni çilime onlineMerrJep.al.

 

Veshje popullore punëdore

Veshjet tradicionale punëdore janë mjaft të rralla pasi që janë të punuara nga dora. Ka shumë lloje të këtyre veshjeve dhe këto dallojnë nga regjioni ku janë të prodhuara. Ka shumë njerëz që I adhurojnë këto kostume dhe I veshin në data të rëndsishme kombëtare. Gjithashtu ju mund ti gjeni këto kostume online.

 

Çifteli punëdore

Ky instrument tradicional punëdore përdoret ende dhe muzika me çifteli pëlqehet shumë nga shqipëtarët. Kryesisht kjo muzikë pëlqehet nga të moshuarit dhe në Kosovë. Çifteli ju mund të gjeni në pazare të gjëravae të përdorura dhe të atyre punëdore. Si dhe mund të gjeni këtë instrument edhe në MerrJep.al me oferta të ndryshme.

 

Piktura punëdore

Për adhuruesit e artit kjo do të ishte një dhuratë e përkryer. Pikturat e ndryshme punëdore janë mjaft të mira për zbukurimin e dhomave tuaja. Ka disa lloje të këtyre pikturave punëdore që mund të bleni si : Piktura antike, murale, piktura të gdhendura në gurë, piktura me qepje e të tjera këto mund ti gjeni në shitore fizike e gjithashtu në Merrjep.al.

 

Konkluzion

Punëdoret në Shqipëri janë vazhdimisht në zhvillim. Ka shumë njerëz që pëlqejnë këto produkte dhe që I blejnë ato online. Nëse ju jeni kreativ dhe bëni produkte punëdore atëherë ju mund të krijoni njoftime falas dhe të filloni ti shisni ato.

Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione