Keshilla per transportimin e produkteve kur shisni online

Këshilla për transportimin e produkteve kur shitni online

 

Keni dhënë shumë mund që produktet tuaja të shiten shpejt duke bërë fotografitë në mënyrën më të mirë të mundshme, duke bërë një përshkrim të mirë produktit dhe duke e shpërndarë njoftimin për të gjetur konsumatorët tuaj. Por kur vjen tek transportimi I produkteve tuaja mund të hasni në ca vështirësi.

Megjithatë me disa planifikime dhe pak përkujdesje nuk ka pse të duket ashtu, që është gjë e mirë pasi transporti është shumë I rëndësishëm për biznesin tuaj online. Është pika kur blerësi mund ta shohë produktin tuaj për herë të parë, dhe varësisht nga strategjia e transportit që ju përdorni mund të kushtojë shumë.

Për këtë arsye është e rëndësishme që të kujdeseni për këtë process.

Jane disa gjëra bazike që duhet që duhet ti dini për transportin:

Metodat dhe normat e transportit- A do të vendosni shumën e transportit në çmimin e produktit apo do ta jepni produktin me transport falas. Ofrimi I transportit falas është një nga mënyrat më të mira për të reduktuar largimin nga njoftimi I produktit tuaj, ju mund ta ofroni këtë në disa mënyra:

1. Rritni çmimin e produktit tuaj në mënyrë që ti mbuloni shpenzimet e transportit

2. Paguani vetë për transport

3. Rritni çmimin sa për ta mbuluar gjysmën e shpenzimeve të transportit

Pesha e produktit – Për të organizuar procesin, njëhsoni dhe përditësoni peshën e produkteve që ju shitni, duke e pasur këtë informacion ju do ta keni më të lehtë të njëhsoni se sa kushton shitja e produkteve tuaja dhe ju ndihmon që të caktoni çmimin e saktë për produktin.

 

Kalkulimi I shpenzimeve të transportit

Shpenzimet e transportit për produktin që ju shitni varet nga disa faktorë si:

-   Madhësia e pakos

-   Pesha e pakos

-   Largësia e destinacionit

 

Bëjini kalkulimet, krijoni njoftime falas dhe filloni të shitni online produkte që nuk I përdorni më.

Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione