Keshilla per te blere dhurata online

Këshilla për të blerë dhuratat online sigurtë

Festat po afrohen dhe me to po vjen shqetësimi se çfarë të bleni për shokët dhe familjen tuaj, dhe nuk keni kohë që të prisni në rradhët e gjata të marketit, këta faktorë janë shkaktarë që më shumë e më shumë njerëz zgjedhin të blejnë online.

Mundësia e të bërit këtë nga rehatia e shtëpisë tuaj në çdo kohë, ti krahasoni njoftimet, dhe të gjeni ofertën e duhur për ju e bëjnë shopingun online metodë më atraktive për shumicën e njerëzve. Por për ta bërë këtë mirë mund të ju duhen disa këshilla për sigurinë tuaj:

 

1. Përdorni WIFI të sigurtë

Edhe pse është e rehatshme dhe e lehtë të shfletoni dhe të bleni online e vërteta ështëwse disa nga netëorket janë jo të sigurta. Për këtë arsye kur dëshironi të bleni online dhe të jepni informata të kartelës së kreditit ne ju rekomandojmë që të zgjidhni një lidhje të sigurtë të internetit

 

2. Bleni në webfaqe të njohura

Kërkimi në internet për ofertat më të mira të produktit që kërkoni mund të ju dërgoj në webfaqe jo të sigurta. Qëndroni largë tyre. Shikoni nëse webfaqja është e njohur dhe është e sigurtë, këtë mund ta vëreni në linkun e webfaqes ku duhet të jetë shkruar “https:” në fillim të linkut pasi që “s” është për sigurinë.

 

3. Lexoni termet dhe kushtet e blerjes

Para se të bleni nga një shitore online, lexoni informatat e privatësisë dhe kushteve të blerjes sigurohuni që kjo të jetë e përditësuar. A e dini se çfarë duhet të bëni nëse dhurata që keni blerë nuk është në rregull? Si mund ta ktheni atë? Këto janë aspekte që duhet ti konsideroni kur bleni online

 

4. Menjanoni linqet në Email dhe reklamat

A është oferta që e keni pranuar në email shumë e mirë për të qenë e vërtetë? Atëherë me siguri s’është e vërtetë. Në këtë kohë përdoren shumë emailat me oferta të ndryshme për të fituar qasje në informata tuaja private.

 

5. Kontrolloni transaksionet në mënyrë periodike

Pasi që keni kryer transaksione online, kontrolloni të gjitha shpenzimet në llogarinë tuaj dhe sigurohuni që ato janë të njohura për juve. Nëse ju gjeni diçka të dyshimtë kontaktoni qendrën e mbështetjes për klientë të bankës.

 

Konkluzion

A keni vendosur se çka do ti dhuroni të afërmve tuaj për festat e fundvitit? Vizitoni Merrjep.al dhe gjeni aksesorë dhe orë, veshje apo këpucë, libra të ndryshëm, kafshë shtëpiake, instrumente dhe pajisje muzikore, konzolate per lojëra e shumë gjëra tjera që do ta bënin një dhuratë shumë të mirë dhe me kuptim për festat e funditit. Bleni sigurtë, shpejtë dhe lehtë në Merrjep.al

Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione