Keshilla [per shitjen e shtepise tuaj

Këshilla për shitjen e shtëpis tuaj

 

Keni vendosur ta shisni shtëpine tuaj? Shitja e shtëpise mund të jetë stresuese mirpo nuk do të thotë që duhet të jetë aq e vështirë sa ju po e mendoni, duke lexuar këshilla dhe duke marrë vendimet e duhura ju do ta përfundoni këtë process në mënyren më të mirë. Këshillat në vijim përfshijnë përgaditje para shitjes së shtëpisë për interiorin dhe exteriorin.

Këto janë disa mënyra për ta bërë shitjen e shtëpisë tuaj më të lehtë dhe më fitimprurëse:

 

1. Kujdesuni për pamjen e oborrit

DIsa nga gjërat e para që blerësit potencial do ti vërejnë gjersa afrohen tek shtëpia juaj janë oborri, lulet e mbjellura nëse ka, dhe pastërtin e oborrit. Nuk ka nevojë që të vendosni shumë lule dhe ta merrni një profesionist për ta rregulluar oborrin e shtëpis, mjafton që oborri të duket I pastër dhe I bukur në sytë e blerësit potencial.

 

2. Largoni rrëmujen

Blerësit dëshirojnë që të shohin më shumë hapësira në shtëpi ku mund ta aplikojnë stilin e tyre përkatës. Kjo është njëra nga këshillat që do të ju kursejë më së shumti para madje duke e praktikuar këtë edhe mund të fitoni para. Për ta bërë shtëpinë tuaj me më shumë hapësirë ju duhet ti largoni gjërat e panevojshme që nuk do ti duhen zotëruesit të ardhshëm të shtëpis. Këtë mund ta bëni duke I hudhur ato apo duke I shitur ato online. Nëse dëshironi ti shitni gjërat që nuk ju nevojiten online krijoni njoftime falasMerrjep.al dhe gjeni blerësit e interesuar.

 

3. Lyeni dhomat nëse duket e nevojshme

Ngjyrat e errëta dhe të zymta e bëjnë dhomn të duket më e ngushtë. Ngjyrat e vjetëruar dhe me njolla e bëjnë atë të duket e vjetëruar. Duke e ngjyrosur shtëpinë me ngjyra bashkohore dhe duke u këshilluar me dizajner të interiorit për zgjedhjen e ngjyrave ideal ju do të ndryshoni ndjesinë që të je shtëpia edhe nësë ajo është më e vjetër.

 

4. Krijoni njoftim online

Sa do e bukur te jetë shtëpia juaj askush nuk do të ju kontaktojë pa e parë shtëpinë tuaj online. Për të arritur më shumë njerëz  ju duhet ta postoni atë online.

Bëni foto të mira shtëpis tuaj, paraqitni pjesët më të mira  të saj, përshkruajeni në mënyren e duhur duke I treguar karakteristikat e mira si dhe ato të këqijat (pasi do të ju bëjë të dukeni më të besueshëm), krijoni njoftime falas dhe shpërndani ato në mesin e 70.000 vizitorëve në Merrjep.al

Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione