Keshilla per dekorimin e shtepise

Këshilla për dekorimin e shtëpise tuaj

 

Dëshironi ta shitni shtëpine tuaj dhe doni që pamja e parë të jetë mbreslënëse për blerësit potencial apo sapo jeni vendosur në një shtëpi të re dhe dëshironi ta dekoroni atë, atëherë keni nevoje për disa këshilla. Nëse jeni kreativ dhe keni sy për detaje duhet të keni vetëbesim që të planifikoni dekorimin e shtëpise dhe të bëni gjëra vet, mirëpo nëse nuk keni shumë njohuri në dizajnimin e interierit atëherë këto këshilla mund të ju hyjnë në punë.

Procesi I lëvizjes në shtëpi të re është I lodhshëm dhe derisa I rehatoni gjërat tuaja në shtëpinë e re me siguri nuk do të mendoni shumë se sa bukur do të duket shtëpia, mirëpo duhet vetëm pak kujdes që shtëpia juaj të duket më bukur.

 

1. Vendos vepra arti në muret tuaja

Që pjesët e murit të mos duken të zbrazët por të plotë dhe klasike vendosni vepra arti në pjesë të ndryshme të murit, kujdesuni që piktura të jetë mesatarisht me lartësi në nivelin e syve. Gjithashtu ajo që lë përshtypje të mirë është që ngjyrat e pikturës ti përshtaten ambientit përreth.

 

2. Kujdesuni për ndriçimin e dhomave

Lejeni dritën e diellit të hyjë, drita natyrale do ta bëje dhomën të duket më e paster. Gjithhashtu drita e diellit ndihmon në largimin e bakterieve në pluhur.

 

3. Zgjedh llampat e duhura

Llampat në dhomen e ndenjies e bëjne atë të duket shumë më atraktive dhe më moderne, kujdesuni që të zgjedhni llampa moderne dhe ekonomike, ky është një ndryshim I vogël por që ka shumë efekt në dukjen e dhomës.

 

4. Ngjyros dhomat e vogla me ngjyra të ndritshme

Ngjyrat më të errëta e bëjne dhomën të duket më e ngushtë. Duke I lyer dhoma e vogla me ngjyra më të ndritshme I bëni ato të duken më të mëdha, nëse nuk dëshironi ta leni ngjyrën e bardhë atëherë kujdesuni që të paktën tavanin ta lëni me ngjyre të bardhë që dhoma të mos duket e ngushtë.

 

5. Vendos lule

Vendos lule në çdo dhomë, bimët I japin më shumë ngjyra dhe më shumë jetë dhomave tuaja, dhe jo vetëm që e bëjnë dhomën të duket më bukur por disa nga ato kanë edhe efekt në pastrimin e ajrit, për këtë kujdesuni që të zgjedhni bimët e duhura, që e bëjne dhomën të duket bukur dhe e pastrojnë ajrin.

 

Bëni gjëra vet testoni kreativitetin tuaj duke dekoruar shtëpine tuaj ashtu si ju mendoni se do të duket më mire. Nëse jeni duke dekoruar shtëpine për ta shitur atëhere kujdesuni që pamja e parë të lëj përshtypje të mire pasi në sekondat e parë blerësit potencial vendosin nëse do ta marrin apo jo shtëpine tuaj.

 

Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione