Keshilla per blerjen e pajisjeve elektronike online

Këshilla për blerjen e pajisjeve elektronike online

 

Nëse keni nevojë për një telefon të ri, tekevizion, kompjuter apo pajisje tjetër teknologjike atëher me siguri jeni në kërkim për pajisje elektronike të përdorura. Kjo mund të ju kursej juve shumë para për dallim nga blerja e këtyre produkteve të reja, dhe në këtë mënyre ju gjithashtu ruani ambientin sepse ju I mbani në funksion këto pajisje në vend që të hudhen.

Këto janë anë pozitive të blerjes së pajisjeve elektronike online, megjithatë ju duhet të jeni të kujdesshëm kur bleni pajisje elektronike të përdorura online. Për të ju ndihmuar juve që ti vlerësoni më mirë këto pajisje të përdorura, I kemi përmbledhur disa këshilla.

 

Rikërkoni informata për modelin e asaj pajisje elektronike

Kërkoni për më shumë informata online të atij modeli të elektronikës. Nëse jeni duke kërkuar për telefon të përdorur, shikoni informatat e produktit në përshkrim. Përveç informatave që janë përmendur në përshkrim bëni rikërkime për atë model. Shikoni informata si memoria, kamera, dhe karakteristika tjera për atë pajisje elektronike.

 

Shikoni për dëmtime të jashtme

Kontrollojeni pajisjen elektronike në të gjitha këndvështrimet. Nëse shitësi nuk ka vendosur fotografi në anë të ndryshme të produktit ju duhet të kërkoni për më shumë foto pra se ta bleni atë produkt.  Fakti që vetë shitësi nuk ka vendosur më shumë foto mund të ju bëjë me dije se pajisja ka ndonjë gërvishje.

 

Vlerësoni nëse Pajisja është e përshtatshme me aksesorët tuaj

Ky është një faktor I rëndësishëm dhe I dukshëm. Nëse ju keni një TV të vendosur me kabllo HDMI dhe wireless, ju nuk duhet të bleni një television pa port HDMI dhe pa WI-FI. Shikoni aksesorët që I përdorni dhe sigurohuni që ato përshtaten me pajisjet që dëshironi ti bleni.  

 

Përse të bleni pajisje elektronike të përdorura

Shumica e njerëzve mendojnë se blerja e pajisjeve elektronike të përdorura është jo e sigurtë. Duke blerë elektronikë të përdorur ju kurseni shumë para dhe merrni pajisje që funksionojnë mirë. Edhe pse të përdorura këto pajisje nuk kanë shumë dallim nga ato të rejat në funksionim. Me blerjen e pajisjeve elektronike të përdorura ju gjithashtu ruani ambientin duke I përdorur ato në vend të hudhjes së tyre.

Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione