Cili eshte iphone me i mire

Cili është iPhone më I mirë

 

Edhe pse kompania Android ofron performansa dhe karakteristika të përmirësuara, iPhoni I Apple prapë kryeson në marketin e smartphonëve.

Kompania më e madhe për smartphone Apple tani ka lansuar iPhonin e fundit iPhone 11 Pro që e bënë iPhonin më të mirë falë ekranin më të madhë dhe baterisë që qëndron 4 orë më gjatë se iPhone XS Max, dhe ajo që e dallon më së shumti nga modelet më të vjetra është shtimi I një kamere më shumë që e përmirëson përformancën e kamerës, mirëpo jo të gjithë kanë mundësi ta zotërojnë për shkak të çmimeve të larta që Apple vendos në pajisjet e fundit të lansuara, megjithatë ju nuk do të ndaheni të pakënaqur edhe me një model më të vjetër nga iPhone. Të shohim disa nga karakteristikat e modeleve më të vjetra të iPhone.

 

iPhone 11- Në parim ky mund të quhet iPhone XR 2 për arsye se ka shumë ngjashmëri me iPhone XR. iPhone 11 ruan pamjen e XR me xham nga mbrapa dhe mundësi zgjedhje nga shumë ngjyra, dhe është më shumë rezistentë ndaj ujit se më parë. Gjithashtu një përmirësim tek iPhone 11 është kamera e re, me dy kamera nga mbrapa me 12-megapixel.

iPhone XS dhe Xs Max- Apple e ka ndalur prodhimin e iPhone XS dhe XS Max, por sikurse XR janë ende të mirë për tu blerë, kanë procesor të shpejtë A12 Bionic dhe 2 kamera që mundësojnë fotografimin me cilësi mjaft të mirë.

iPhone X- iPhonë X është vetëm 2 vjet I vjetër, megjithatë Apple ka ndaluar shitjen e këtij modeli për arsye se kjo do të ngadalësonte shitjen e iPhone XS dhe XS Max, iPhone X ka karakteristika si në ekran më të madhë për dallim nga modelet më të vjetra, siguri më të madhe me hapje me fytyrë dhe processor A11 bionic.

iPhone XR- Është zgjedhja e duhur për konsumatorët mesatar që dëshirojnë të kursejnë para që nuk janë shumë të apasionuar në teknologji dhe nuk janë shumë të interesuar për të përcjellur teknologjitë më të fundit. Ju mund të zgjedhni njërën nga ngjyrat: Kaltër, Bardhë, Zi, Verdhë, Kuqe. Gjithashtu edhe iPhone XR ka një kamerë mjaft të mirë me 12 mega-pixel.

iPhone 8 dhe 8 plus- Nëse ju intereson më shumë lehtësia e përdorimit se sa ekrani I madhë atëherë konsideroni blerjen e iPhone 8 ose 8 plus, të ansuar në vitin 2017 janë telefonët e mençur më të mirë me butonin klasikë.

Lloje tjera

iPhone 7 dhe 7 Plus tregojnë performansa shume të mira si në memorie ashtu edhe në fotografim dhe është rezistentë ndaj ujit.

iPhone 6 dhe iPhone 6S të lansuar në vitin 2015 ishte një ndryshim I madhë nga modeli para tyre me procesorin A9 dhe 2GB RAM për dallim nga modeli I kaluar që kishte 1 GB që e bënin shumë më të fuqishëm se modelet e 2014-tës, ka kamerë 12 mega-pixel dhe kamerën para 8 megapixel.

Nëse preferoni telefon të thjeshtë dhe të lirë që ka përformansa të mira atëherë iPhone SE është I duhuri për ju, edhe pse I mungojnë disa karakteristika si 3D touch dhe kamerën përpara me të dobët dhe ekrani më pak impresivë prapë mund të krahasohet me disa smartphonë mesatarë.

Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione