BMW apo Mercedes-Benz gjerat kryesore qe i veqojne

BMW apo Mercedes – Gjërat kryesore që I veçojnë

 

Bmw dhe Mercedes janë dy marka që veçohen për makina shumë luksoze dhe si më të shiturat në mesin e brendeve Gjermane. Inxhinieria dhe finesa e të dy automjetëve është superiore në shumë aspekte dhe kjo I ka mbajtur në rivalitet për më shumë se një shekull. Ju mund të keni mundësi financiare që ti posedoni të dy markat mirëpo nëse jeni duke vendosur për njërën në mes tyre atëherë mund të ju duhet ti bëni disa krahasime të këtyre automjeteve superior, për të parw se cila ju pwrshtatet mw shumw juve gjykojini nga 3 faktorwt kryesorw: çmimi, kualiteti, servisimi.

 

Çmimet

Kur vie tek çmimi I këtyre markave, të dy brendet provojnë të ofrojnë çmime konkurruese në marketin e makinave. Sigurisht kur dëshironi të bleni makina më luksoze ju mund të përfundoni duke shpenzuar një shumë të madhe të parave, sidoqoftë për ju qe dëshironi të kurseni ca para Mercedes-Benz do të ishte zgjedhja e duhur për ju. Kur krahasoni modelet e ngjashme të Mercedesi me BMW do të vëreni se Mercedes-Benz ofron çmime më të ulëta.

 

Kualiteti

Kualiteti I një makine mund të shihet si një përzierje e interiorit, pamjes së jashtme, sigurisë dhe karakteristikave tjera që e veçojnë nga brendet tjera. Disa preferojnë pamjen e Mercedesit, derisa BMW ka një klas të vetin. Sa I përket interiorit për makina më të vogla, Mercedes ka interior të përkryer përderisa për makina më të mëdha mund të veçohet BMW. Ndërsa sa I përket sigurisë në rrugë, shumica e konsumatorëve I besojnë më shumë BMW-së.

 

Servisimi

Për ta ditur se cila makinë është më e sigurtë në vozitje, mund të ju duhet ta përdorni për një kohë të gjatë. Pas 5 ose 8 viteve të përdorimit secili brend mund ti nevojitet një shumë e parave për riparime. Kur një makinë nuk është e sigurtë do të thotë që do të ju krijoj shumë telashe dhe mund të përfundoni duke shpenzuar shumë para për ta mirëmbajtur makinën. Mercedesi ka një teknologji shumë të avancuar kështu që përkundër dizajnit mund të ketë disa probleme në ekzekutim me ç’rast mund të ketë disa gabime. Gjithashtu edhe BMW mund të ketë ndonjë problem në vitet e para dhe mund të ju duhet të ndërroni disa pjesë të shtrenjta.

Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione