4 mite rreth te shiturit online

4 mite rreth të shiturit online

Me digjitalizimin e vazhdueshëm të botës blerësit potencial po kërkojne për të blerë produkte më shumë online se sa fizikisht kështu që nëse biznesi juaj nuk është I regjistruar online ju jeni duke humbur një numër të madhë të konsumatorëve, pasi blerësit potencialë janë duke kërkuar online produkte të ngjashme me ato që shitni ju.

Ajo që I ndalon shumicën e bizneseve të regjistrohen online janë disa mite apo ide të gabuara për shitjet online si:

 

1. Biznesi dhe produktet e mija nuk janë të përshtatshme për shitje online

Përveç nëse produktet që ju shisni janë ilegale çdo llojë produkti mund të shitet online, ju vetëm duhet ta gjeni audiencën  duhur pasi ta regjistroni biznesin tuaj online në një platform ku vijnë shumë vizitor për të blerë atë online.

 

2. Hapja e shitores online nuk është e lehtë

Hapja e shitores tuaj online nuk ka qenë kurrë më e lehtë, ajo që është më e vështirë është që të keni më shumë vizitorë tek në webfaqen tuaj, për këtë arsye ju mund ta regjistroni shitoren tuaj online në Merrjep.al që ka 1.5 milion vizitorë në muaj dhe kështu kompania juaj do të ketë qasje në faqen më të madhe për tregëti në Shqipëri.

 

3. Menagjimi I shitores merr shumë kohë

Për të regjistruar kompaninë tuaj në Merrjep.al ju duhet vetëm ta plotësoni një formular e pastaj ti vendosni ofertat tuaja dhe kjo nuk merr shumë kohë, duke marrë parasysh vlerën që merrni me regjistrimin e kompanisë tuaj online.

 

4. Njerëzit nuk parapelqejnë të përdorin kartën e kreditit online

Blerja online nuk ka qenë asnjeherë më e sigurtë dhe më e lehtë, prandaj blerësit potencial po e përdorin çdoherë e më shumë këtë mënyrë të blerjes.

 

Konkluzion

Me regjistrimin e biznesit tuaj online ju zgjeroni bazë e konsumatorëve tuaj, më shumë vizitorë do të shohinë kompaninë tuaj dhe do të kërkojnë për më shumë oferta tuaja. Regjistroni biznesin tuaj online sot dhe rritni shitjet tuaja.

Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione