4 gjera ne podrumin tuaj qe mund ti shitni online

4 gjëra në podrumin tuaj që mund ti shitni dhe të fitoni para

 

Ju me siguri keni podrumin tuaj të mbushur me gjëra që nuk I përdorni por I ruani me mendimin se do të ju hyjnë në punë ndonjëherë. Nëse keni vendosur ti hudhni këto gjëra mendoni edhe një herë, nëse jo juve ato mund të I hyjnë në punë dikujt tjëtër. Ka shumë njerëz që kërkojnë të blejnë gjëra të përdorura për një çmim më të lirë se sa ti blejnë ato të reja.

Pra ka njerëz që janë të gatshëm të paguajnë për gjëra që juve nuk ju hyjnë fare në punë dhe ju duhet ta shfrytëzoni këtë mundësi duke shpërndarë njoftime falas për produkte që shitni. Disa nga produktet të përdorura që lehtësisht mund ti ktheni në para janë:

 

1. Kompjuterë/Laptop të vjetër

Çfarëdo që të bëni mos hudhni ndonjë laptop ose ndonjë kompjuter qe ju më nuk e përdorni, ka shumë njerëz që nuk kanë mundësi financiare që të blejnë kompjuterë më të ri dhe janë në kërkim të kompjuterëv më të vjetër që janë me çmim shumë më të lirë se ata të rinjë, prandaj krijoni njofitmin për të shitur kompjuterin tuaj dhe ktheni pajisjen që nuk e përdorni në para.

 

2. Televizorë të vjetër

Nëse keni televizorë të vjetër që funksionojnë mirë dhe duken sit ë rinjë atëherë ju shumë lehtë mund të gjeni të interesuarit për televizorë më të vjetër që do të paguajnë një shumë të arsyeshme të parave për këtë pajisje.

 

3. Libra të vjetër

Ka shumë adhurues të librave që nuk kanë mundësi financiare të blejnë librin e tyre të preferuar për një çmim të lartë prandaj ju mund ta zgjidhni këtë duke shitur librat tuaj që I keni lexuar dhe tani vetëm sa ju a zënë rrugën juve , në këtë mënyre përfitoni të dy palët ju si shitës do të ftoni para duke shitur diçka që nuk ju hynte në punë dhe blerësi do të marrë librin e tij të preferuar për një çmim shumë më të lirë se sa ta blejë të re.

 

4. Playstation/Nintendo të vjetër

Nëse ende keni këto paisje që i keni shffrytëzuar ju ose fëmijët tuaj dhe tani vetëm zënë vend në podrumin tuaj, atëherë është koha që ato ti shndrroni në para duke I shitur tek të rinjët që ende adhrojnë dhe janë në gjendje të paguajnë një shumë të parave për këto pajisje.

Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione