10 aksesorë smartphone që ju duhen patjetër

10 aksesorë smartphone që ju duhen patjetër

Në botën digjitale që jetojmë të gjithë jemi të fiksuar me smartphoneat tanë dhe shumë persona e përdorin atë gjithashtu për të punuar. Një smartphone është kthyer tashmë në një pajisje shumë të rëndësishmë pa të cilin nuk bëjmë dot. Smartphone-ët janë vërtet mahnitës sepse kanë sisteme shumë të avancuar operimi dhe përdorin teknologji shumë të avancuara. Përvec cilësive dhe funksioneve që ata kryejnë si aparatë, ka disa aksesorë që u shtojnë atyre zgjuarsinë dhe i bëjnë akoma më të avancuar në veprimet që mund të kryejnë. Janë pikërisht këta aksesorë të cilët i bëjnë më funksional dhe më estetikë në dukje. Zakonisht aksesorët janë standart dhe i përshtaten të gjithë smartphone-ave por ka aksesorë të caktuar të krijohen për telefona specific ose personalizohen në varësi të modelit të telefonit.

Sot do të flasim për 10 aksesoret që ju duhen patjetër për telefonin tuaj. Mund të gjeni të listuar më poshtë disa aksesorë që ju duhen patjetër sepse do t;jua bejnë jetën tuaj më të lehtë duke ju ndihmuar të kurseni kohë dhe mund. Aksesorët që kemi përfshirë sot janë standartë, pra mund ti përdorni pavarsisht se çfarë modeli ka telefoni juaj.

 

1.Kasa

Kasa ose koverat e smartphone-it janë gjeja e parë që shumica nga ne blejnë apo mendojnë kur flasim për aksesorë telefoni. Le të themi që është shumë i rëndësishëm si aksesor. Mos pyesni pse sepse të gjithve na ndodh të na bjerë telefoni nga dora pa kuptuar dhe kasa është ajo që e ka mbrojtur dhe smartphone-i nuk është thyer. Gjithashtu kasa të ofron mundësinë ti japësh një pamje të personalizuar telefonit tuaj, duke vendosur për materialin e saj, ngjyrën dhe dizajnin në përgjithësi.

 

2.Mbrojtës ekrani

Mbrojtëset e ekranit prej xhami apo letre jane gjeja kryesore që i vendosim smartphone tonë. Dhe askush nuk e mendon si opsion kur blen një smartphone të ri. Gjithkush nga ne ka një mbrojtës ekrani të smartphone e tij sepse askush nuk e mendon dot më aparatin e tij celular pa një të tillë. Dhe po është një fiksimi shëndetshëm sëpsë me kalimin e kohës, çdo lloj telefoni të blini ekrani i tij do të konsumohet dhe do të krijojë probleme nëse ju nuk i vini një xham mbrojtës.

 

3.Karikues portabël

Karikuesat portabël apo siç i quajmë në përditshmëri ne, power band, janë kthyer në një aksesor shumë të nevojshmë që çdokush e blen për të mbajtur gjallë smartphone-in e tij. Duke qënë se programet që ne përdorim në smartphone-at tanë kane filluar të ngarkohen shumë dhë kërkojnë shumë bateri është bërë shumë e vështirë të kesh telëfonin e karikuar në çdo moment që të duhet.  Përveç përditshmërisë, power band është gjithashtu një shpëtim kur keni për të udhëtuar në rrugë të gjata pa pasur mundësi ndalimi në vende ku mund të aksesoni energji elektrike.

 

4.Kufjet

Kufjet janë një aksesor që zakonisht vjen bashkë me smartphone-in tuaj kur e blini, por jo në çdo rast. Me avancimin e teknologjisë, janë shtuar dhe modelet e kufjeve që mund të përdorni në telefonin tuaj. Nga kufjet e thjeshta me fishë deri në Apple Airpods që ekziston një varietet i lartë llojesh dhe çmimesh nga të cilat mund të zgjidhni.

  

5.Smartwatches

Shumë njerëz nuk e mendojnë dot telefonin e tyre të palidhur më një smartwatch, dhe kjo sepse ato janë një aksesor që kanë shumë opsione përdorimi dhe ta bejnë shumë më të lehtë përdorimin e smartphone-it. Me të mund të kontrolloni njoftimet, të përgjigjeni në telefonata në momente që jeni të zënë dhe nuk mund të përdorni telefonin. Për më tepër ato janë dhe një asistent i mirë për të kontrolluar shëndetin tuaj duke ju ofruar mundësinë të masni rrahjet e zemrës,presionin e gjakut e të tjera.

 

6. Karikues telefoni për në makinë

Ndërkohë që shumë prej nesh preferojnë të përdorin power bands, disa janë më të thjeshtë dhe nuk u pëlqen të marin aksesorë telefoni me vete tërë kohën, ndaj zgjedh të karikojnë telefonin gjatë udhëtimit me makinë. Po ashtu si power band kjo ju ofron mundësinë të karikoni telefonin tuaj kur udhëtoni për një kohë të gjatë.

 

7.Selfie sticks/ Shkop për selfie 

Selfie stick është aksesori që nuk harrojmë kurrë ta marim më vete kur shkojmë me pushime, sepse është i vetmi që nuk lodhet kurrë ndërkohë që bëjmë foto. Të gjithëve na pëlqejmë të bëjmë foto dhe të ruajmë kujtimet tona më të bukura ndaj ky aksesor është bërë i domosdoshëm për të gjithë.

 

8. Unazë telefoni

Për shumë nga ne një unazë telefoni duket më shumë si një aksesor zbukurures që i shtohet kasës ose vetë telefonit për ta bërë atë të duket më të veçantë. Në fakt nuk është gjithmonë kështu. Për telefonat që janë të prodhuar me xham në pjesën e pasmë, një unazë telefoni është një aksesor shumë i dobishëm. Tashmë telefonat janë shumë të mëdhenj dhe nëse kanë një sipërfaqe xhami është shumë e lehtë t’ju rrëshkasin nga dora, prandaj një unazë telefon do të bënte shumë punë.


9. Kasë e papërshkrueshme nga uji

Jo të gjith telefonat janë të papërshkueshëm ga uji, por të themi të drejtën edhe ata që e anë këtë çertifikim nuk do të rezistonin shumë nën ujë. Por shumë njerëz pëlqejnë të bëjnë foto nën ujë, në pishina apo det, por askujt nuk i pëlqentë rrezikojë të dëmtojë smartphone-in. Në këtë rast ju vjen në ndihmë një kasë e papërshkrueshme nga uji. Një kasë e tillë ju siguron që asgjë nuk do i ndodhë telefonit tuaj ndërkohë që ju bëni foto në pishina apo det.

 

10. Karikues me shumë porta

Një numër i madh njerëzish përdorin më shumë se një telefon për arsye të ndryshme dhe e kanë të domosdoshme një karikues më shumë porta për t’i karikuar smartphone-ët e tyre njëkohësisht pa i pasur larg vetes.

 

11. Varëse për smartphone

Ky i fundit është një aksesor që nuk luan ndonjë rol shumë të rëndësishëm në përdorimin e smartphone-ët tuaj, por është një aksesor shumë e bën atë më estetik dhe i jep një pamje më të këndshme, duke e personalizuar sipas gustove dhe personalitetit tuaj.

 

Këto janë vetëm një pjesë e aksesorëve që mund të përdorni për telefonin tuaj, por ja vlen të përmëndet që nëse i bëni pjesë të rutinës tuaj sigurisht që do jua bejnë jetën më të lehtë dhe përdorimin e telefonit tuaj më të këndshëm. 

Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione