Shitet shtepi ne fshatin Marinez Fier

28 500 EUR

Shitet nga: Shites Privat 19 Tet 14:57 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini njoftimin tuaj
Lloji i njoftimit
Shitet
Reklamuar nga
Person fizik
Numri i dhomave
Adresa/Rruga
Sipërfaqe
Kati (Numri i kateve)
Komuna
Fier
Shtepia ndodhet ne fshatin Marinez, Fier; ne nje lagje shume te qete, afer qendres se fshatit, shume prane qendres shendetesore.

Shtepia eshte me dokumenta te rregullta, ka 100m2 dhe perbehet nga 2 dhoma gjumi, kuzhine, aneks, banje, korridor shume i madh, dy ballkone te medhenj, verande perpara shtepise, garazhde i mbuluar, me dere dhe me porte te madhe hyrese me shina. Shtepia shitet e mobiluar si ne foto. Fasada perpara eshte grafiato dhe eshte e re, bere para 3 vitesh. Ndersa para 1 viti e gjysme u be rikonstruktimi komplet i te gjithe mureve te brendshme. Muret jane akoma te palyer. Dyeret jane ne gjendje shume te mire dhe dritaret jane te gjitha duralumin. Ne teresi shtepia gjendet ne gjendje shume te mire dhe eshte e rrethuar komplet me mure. Shitet vetem per arsye largimi nga Shqiperia.

Perpara shtepise gjenden dy objekte qe kane sherbyer si dyqan (me klientele aktuale) dhe si dhome shtese gatimi/ndenjeje. Mbrapa shtepise gjenden disa objekte nga te cilat dy jane me hapesire te konsiderueshme dhe kane sherbyer si magazine dhe si vend mbajtje per bageti/pula etj.
Siperfaqja totale e truallit eshte 340m2 dhe ka vend edhe per ndertime te tjera sipas nevojes. Brenda truallit gjenden 2 puse vaditjeje, si dhe shume peme frutore si protokalle dhe mandarina, nga te cilat portokallja para shtepise jep prodhim edhe 400-500kg ne vit.

Shtepia shitet bashke me token perballe, 1700m2 me dokumentation te rregullt. Kjo toke eshte e mbjelle me 61 rrenje ulliri (te rinj, aktualisht ne prodhim), si dhe 20 rrenje hardhi dhe 6 rrenje lajthi te reja. Toka eshte e pershtatshme per cdo lloj prodhimi dhe eshte e rrethuar me rrjete teli.

Sipas deshires dhe kerkeses se bleresit, pronari disponon edhe nje toke tjeter bujqesore ne shitje 2650m2 me certifikate pronesie, jo shume larg shtepise. Cmimi i diskutueshem.

Cmimi i shtepise me gjithe token perpara 1700m2 eshte 28,500euro, i diskutueshem.

Per me shume information ju lutem te kontaktoni ne numrin e tel: 0694882273
Shites Privat
0694882273
Leaflet
Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione