Shitet shafran

Shitet nga: nandi 03 Nën 12:22 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini njoftimin tuaj
Nuk i ke të gjitha paratë? Ne të japim pjesën që të mungon!
Aplikoni tani >
Çmimi:

-

Komuna: Tiranë
Pajisje : Lule dhe bimë
Shitet Shafran cilesi e pare ardhur nga Irani.Gjithashtu kemi dhe vaj Shafrani,

Dobitë shëndetësore të Shafranit,

Luan rol të rëndësishëm për forcimin e kujtesës dhe kurimin e sëmundjeve autoimune.

Përdoret për kurimin e disa gjendjeve të epilepsisë, konsiderohet si qetësues dhe aktivizues i sistemit nervor qëndror.

Forcon zemrën, lufton arteriosklerozën dhe çrregullimete rrahieve të zemrës; nga shumë mjekë konsiderohet si shpresë e madhe dhe e sigurtë për uljen e kolesterolit.

Ndalon perhapjen e qelizave kancerore, kjo sepse ai ka përmbajtje të lartë të Crocin, Crotecin, Picrocrocin.

Shafrani përmban antioksidaantët të cilat e mbrojně trupin nga shumë lloje semundjesh, kjo për shkak të fuqisë që ka kjo bimë në përqëndrimin e kurimit të semundjes që në rrenje.

Shafrani kuron fryrjen e barkut dhe çrregullimet e tretjes.

Ndalon formimin e tumoreve të reja, ndihmon edhe në ndalimin dhe mbledhjene tumoreve që janë prezente në trup.

Stimulues i stomakut.

Përdoret për getësimin e çrreguilimit te stomakut, uljen e gazrave te stomakut.

Kuron Astmen.

Kuron Depresionin

Ndalon ngrirjet, ngërcet dhe spazmat muskulare.

Djersitës dhe ndihmon në uljen e temperaturës

Shton energjinë e trupit dhe forcon shqisat e degjimit, shikimit, shijes, prekjes, etj

Qelizat e syrit që janë të domosdoshme për të parëi bën me elastike, më të forta dhe më rezistente ndaj sëmundjeve.

Lufton dhembjet e kokës dhe migrenën.

Konsiderohet si qetësues i gjëndjes shpirtërore, largon stresin dhe frikën.

Lufton shenjat e plakjes, kjo sepse lenda anti-okside që përmban shafrani, lufton prishjet që shkaktojnë elektronet e lira, që merren nga ngrënia e ushqimeve me yndyrë.

Ndihmon në mjekimin e acarimit te organeve të frymëmarrjes, acarimin e laringut

Kuron dhe qetëson kollën e thate dhe ftohjet. Shafrani dallohet për dobitë e tij estetike të mrekullueshme.

Nëse e përdor vetëm një herë, do doje ta përdorje çdo ditë kur dallon ndikimin e tij mbi lëkurë, për:

- Për shkëlqimin dhe butësinë e lëkurës.
- Për largimin përfundimisht të puçërrave të rinisë.
- Për largimin e njollave të errëta nga fytyra.
- Si maske për ushqyerjen e lëkurës.
- Për fytyre të ndritëshme.
- Për njësimin e ngjyrës së lekurës dhe ruajtjen e saj.
- Kurimin e rënies së flokëve.
- Rinovimin e qelizave të lëkurës.

Përvec këtyre ka dhe shumë veti të tjera kuruese. Shafrani përdoret si erëz në ushqime të ndryshme.
Tel.068 33 33 635
Nuk ka njoftime të vizituara
Në fillim