Publikuar: Sht 14 2023 07:12

Vizito Korcen, e qendroni me cmimin me te mir

Publikuar: Sht 14 07:12
Shikime: 9
Korça destinacioni I duhur për tu relaksuar, Korça me bukurit e saj e fshatrat turistik ju often qetësin që ju keni nevoj.Korça është e dashura e Shqipërisë! Gjithçka në këtë qytet është romantike, nga serenatat e tij tradicionale shqiptare deri te bora e bukur e dimrit. Vilat e saj tradicionale, rrugët me kalldrëm që shkëlqejnë nën diell, ajri i pastër malor dhe mikpritja, të gjitha kombinohen për të krijuar një atmosferë të pashoqe të ngrohtë dhe festive gjatë gjithë vitit. Vendasit dhe vizitorët rezervojnë besnikërinë e tyre maksimale kur bëhet fjalë për Korçën, duke u kthyer shpesh në këtë kartolinë të një qyteti. E quajtur dikur “Parisi i vogël”, Korça është një nga qendrat e artit dhe historisë shqiptare, ku pret disa nga muzetë më magjepsës në vend. Pazari i Vjetër i rinovuar së fundmi, një treg me erëza dhe ushqime i rrethuar nga vila është i mbushur me njerëz, energji dhe një skenë të rastësishme të jetës së natës. Specialitetet e famshme të kuzhinës së Korçës, si lakror dhe kërnacka, dhe fshatrat malorë përreth, si Voskopoja dhe Dardhe, janë disa nga destinacionet më të njohura të Shqipërisë.
Hajde në Korce e akomodohu në dhoma ditore për vetëm 20 € Cifti për 4 veta ne dhome vetem 25 €-30€
Dhoma të dekoruar me detaje, e romantike për ciftet. Keni holl të madh e 2 ballkon me pamje nga Korca ku duket e Mali I Moraves. Dhoma të pastra e të ngrohta.

📲 +355672052143 & what's up
nëse ky njoftim prish Rregullat e Njoftimeve ose Shkëmbim i sigurtë
9
+355672052143

Adresa:

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione