PANASONIC PROFESIONAL VIDEOCASETE RECORDER AG-MD..

50 000 LEK

Shitet nga: panasonic 11 Sht 18:37 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini njoftimin tuaj
Lloji i njoftimit
Shitet
Reklamuar nga
Person fizik
Komuna
Tiranë
Prodhimet
Video dhe DVD
ESHTE DISENJUAR PER TE ARRITUR QUALITETIT ME TE LARTE TE VIDEOS DHE AUDIOS.SUPER-VHS & VHS.ME POSHTE JANE TE DHENAT SPECIFIKE

Power supply
AC 120V +/- 10%, 50/60Hz
Power consumption
Approx. 35 W
Operating temperature
41°-104°F (5°- 40°C)
Operating humidity
35 - 80% RH (no condensation)
Dimensions (WxHxD)
10 5/8 x 5 3/16 x 14 3/8 inches
270 x 131.5 x 365.5 mm
Weight
16.3 lbs (7.4 kg)
SYSTEM
Television System
EIA Standard, NTSC Color Signal; 525 lines, 60 fields
Video Recording System
Two rotary heads, helical scanning system
Modulation System
Luminance: FM azimuth recording
Chrominance: Converted subcarrier phase shift recording
Audio Track
2 tracks (Hi-Fi audio), 2 tracks (Normal)
TAPE TRANSPORT
Tape Format
S-VHS/VHS Tape
Tape Speed
1 5/16 ips (33.35 mm/s)
Recording Time
120 min. (with NV-T120)
FF/REW Time
Approx. 2.5 min. (with NV-T120)
Video
S-Video In (4P)
Y: 1.0 Vp-p, 75 ohms, unbalanced
C: 0.286 Vp-p, 75 ohms, unbalanced (Burst)
Line In (BNC)
1.0 Vp-p, 75 ohms, unbalanced
S-Video Out (4P)
Y: 1.0 Vp-p, 75 ohms, unbalanced
C: 0.286 Vp-p, 75 ohms, unbalanced (Burst)
Line Out (BNC)
1.0 Vp-p, 75 ohms, unbalanced
Horizontal Resolution
S-VHS: more than 400 lines (color/mono)
VHS: 240 lines (color)
Signal-to-Noise Ratio
VHS: more than 75 dB (B/W)
AUDIO
Line In (Phono)
-8 dBV, 47 ohms, unbalanced
Mic In (3.5 mm Phono)
-60 dBV, 47 ohms, unbalanced
Line Out (Phono)
-8 dBV, 600ohms, unbalanced
Audio Monitor (Phono)
-8 dBV, 600 ohms, unbalanced
Headphone (2.5 mm Photo)
-60 dBV, -20dBV, 8 ohms, unbalanced
Audio Freq. Response
20 Hz - 20 kHz (Hi-Fi audio)
50 Hz - 10 kHz (Normal
Dynamic Range
90 dB (Hi-Fi audio)
panasonic
0684132825
Leaflet
Në fillim