Goji Berry

10 LEK

Shitet nga: .. 22 Nën 08:29 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini njoftimin tuaj
Lloji i njoftimit
Shitet
Reklamuar nga
Person fizik
Komuna
Korçë
ÇFARË është Goji Berry dhe vetitë e tij?
Goji Berry mund të hahen të papërpunuara ose të ziera te thata, dhe futen ne cdo menu ushqimi.

Goji Berry konsiderohet si një nga burimet më të pasura natyrore të ushqyesve sepse :
• Përmban beta-carotene, vitaminë C, (500 here me shume se portokalli),vitaminë B1 dhe B2, dhe një numër të vitaminave të tjera, minerale, antioksidantë , aminoacide .
• Përmban shumë karbohidrate, proteina, yndyra dhe fibrave ushqimore të nevojshme për trupin.
• Përmban phytosterols si anti-inflamator B-sitosterol, i cili zvogëlon absorbimin e kolesterolit dhe përmirëson energji seksuale.
• Përmban yndyrna "të dobishme" si omega-6 ,acid linoleik, të cilat janë modulatorsit e funksionit të hormoneve.
• Ka veti antibakterial
Goji Berry konsiderohet tradicionalisht si Super-Ushqimit (Super Foods)
• Lëng i Goji Berry forcon zemrën dhe parandalon sëmundjet e saj .
• Lufton pagjumësinë dhe rrit kujtesën .
• Goji Berry nxit metabolizmin dhe sistemin imunitar.
Goji Berry është përdorur me sukses për humbje peshe, pastron gjakun dhe ndihmon të ç’helmoj trupin. Jep ndjenjën e mirëqenies dhe optimizmi. Goji Berry përmban germanium, një mineral që besohet të ketë fuqishëm anti-kancer.
• Këto fruta kanë aftësinë për të luftuar dy faktorë bazë që nxisin sëmundjet e zemrës, kolesterolin dhe tensionin e lartë.
• Nxit qarkullimin e gjakut , dhe është një mjet i shkëlqyer për ruajtjen e vizion të mire.
Bejme dergese ne te gjith Shqiperni.
10 mij lek kg
Leaflet
Në fillim