Fidane,boronic,aroni,mjeder

0 LEK

Shitet nga: Muhamet 15 Korr 09:22 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini njoftimin tuaj
Lloji i njoftimit
Shitet
Reklamuar nga
Person fizik
Komuna
Tiranë
Njoftim per klientet e interesuar per mbjelljen vjeshtore de boronices tipi Vaccinium Corymbosum (boronice amerikane )qe arrite gjatsin nga 1,5 deri ne 2m rendimentit nga 4 deri 5 kg per fidane te boronices me nje jetgjatsi 50 vjeqare vjelja behet nga mesi i korrikut deri ne shtator gjithasht aciditeti i tokes duhet te jet nga 4,3ph deri 5,3ph max gjithashtu rezervimet behen deri ne muajin korrik me se largu dhe gjitha rezervimet behen permes noterit dhe qmimi sipas marveshjes dhe shumices se fidaneve te kerkuara gjithashtu fidanet jan origjin nga franca dhe holanda me qertifikat sanitare po ashtu edhe fidanet e aroni vetemn permes rezervimit
Leaflet
Në fillim