Publikuar: Jan 23 2023 09:10

mbjellje flokesh transplant floke ne turqi

EUR

Publikuar: Jan 23 09:10
Shikime: 36
Transplanti i flokëve është zgjidhja më e mirë për ato të cilët kanë rënie flokësh ose rrezikojnë të mbesin pa flokë. Në ditët e sotme edhe pse shumë burra e gjejnë zgjidhjen e problemit të rënies së flokëve me anë të transplantit të flokëve, teknika FUE siç është transplanti i flokëve dhe mbjellja e vetullave janë përdorur tek femrat.Transplanti i flokëve mund të bëhet tek burrat, të cilët fillojnë tu bien flokët në pjesën ballore të kokës dhe nga femrat, të cilat kanë rënie të flokëve ashtu sikurse dhe meshkujt. Nëqoftëse floku është transplantuar përpara se të gjithë flokët të kenë rënë atëherë rezultati është më i suksesshëm. Jo vetëm transplanti i flokëve, por gjithashtu shumë folikula për kurimin e flokëve dhe rivitalizimin e tyre mund të bëhen gjatë ose pas transplantit të flokëve. Në këtë rast është e mundur marrja e masa vënies së flokut i cili nuk del ose kur ka rënie totale të flokut.

Per cdo informacion na kontaktoni
nëse ky njoftim prish Rregullat e Njoftimeve ose Shkëmbim i sigurtë
36

Adresa:

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione