Mercedes SBC Riprogramim E-211 CLS-219 230

0 LEK

Shitet nga: DiagCar 18 Maj 18:40 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini njoftimin tuaj
Lloji i njoftimit
Shitet
Reklamuar nga
Person fizik
Komuna
Tiranë

Programoe dhe parapri difektit gjate udhetimit.
-Me garanci 1vit - 5+ vite, varet nga lloji i programimit.


E-Class (W211) dhe Estate (S211) 2002 - 2006
CLS - Coupe (C219) 2004 - 2008
E-Class 4matic sedan (W211) dhe 4matic Estate (S211) 2002 - 2006
SLR (C199) 2005 - 2007
SL - Roadster (R230)
Maybach 57 and 62 (W240)

Gabimet qe shfaqen dhe riprogramohen:
C249F
C2498
C2359
C235A
C235C
C235D
C235E

C`do programim i kryer me aparate te tjere jo standart nuk garanton mirefunksionimin maksimal te SBC.
Ne shume raste keto aparate jo origjinal nuk jane te certefikuara nga Mercedes-Benz duke demtuar programin, pasojat jane te rrezikshme dhe fatale. !! Disa nga pasojat e keqprogramimit, njera ane e perparme e majte apo e djathte rri e frenuar ose nuk funksion gjate frenimit emergjent.
Kur del shenja e kuqe pjesa e frenimit reduktohet ne mase -50% aksi i mbrapem del totalisht jashte funksionit frenues automatikisht !!

-Programimi kryhet edhe pasi keni kryer sherbimin ne sistemin e frenimit, nderrim disku pllake, riperteritje alkooli, apo nderhyrje te tjera. Garanci ne venien ne pune te modulit SBC.
Programimi qe ofroj shton parametrat e pressionit te alkoolit 10%-15% ne parametrat ideal te kerkuar. Me teper siguri ne rruge per me shume kohe.
Udheto i qete me frena akoma me te sigurta.

Per hollesi te metejshme kontaktoni dhe do ju sqaroj me shume profesionalisht.


Whatsapp -: 069 6603 054
Leaflet
Në fillim