Triumph Daytona 675cc viti 2011

3 000 EUR

Shitet nga: Arjani 09 Maj 00:21 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini njoftimin tuaj
Viti
Komuna
Tiranë
Motoçikleta
Sportiv
Prodhuesi
Triumph
Modeli
Daytona
Ngjyre te bardhe
Kapaciteti motorrit (Zhvendosja) 75 ccm (41.19 inç kub)
Lloji motorrit Në-linjë tre, katër-stroke
Kalibër x Stroke Ø74.0 mm x 52.3 mm (Ø2.91 inç x 2.06 inç)
Kalibri/raporti i Stroke 1.41
Raporti kompresimit 12.7:1
Valvulat per cilinder 4
Sistemi kohes DOHC
Sistemi karburantit (Carburetion) Injeksion. Multipoint sequential injeksion i vazhdueshem shumepikesh elektronik të karburantit me induksion detyruar të kondicionuar dhe KLSH
Ndjezja Lloji: Induktiv-Dixhital me ane te sistemit te menaxhimit te motorrit
Sistemi ndezjes Elektrike

Fuqia maksimale 124.72 HP (91.0 kW) ne 12600 RPM
Fuqia rrotulluese 71.87 Nm (52.85 ft*lbs) ne 11700 RPM
Fuqia/raporti peshes 0.67 Hp/Kg
Shpejtesia maksimale -
Shpejtesia (kronometer, rritja shpejtesise) koha
0-100 km/h 3.5 sekonda
0-60 mph 3.1 sekonda

Kapaciteti karburantit 17.41 litra (4.6 gallonë)

Ne gjendje shume te mire, mund ti beni cdo lloj testimi.
Leaflet
Në fillim