Ford excursion, 7.3 L, Legjenda e USA

0 LEK

Shitet nga: Toni 18 Tet 17:53 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini njoftimin tuaj
Lloji i njoftimit
Shitet
Reklamuar nga
Person fizik
Viti
Transmetuesi
Kilometrazha
Karburanti
Ngjyra
E zezë
Komuna
Tiranë
Struktura e veturës
SUV
Prodhuesi
BMW
Modeli
2002
7.3 Liter engine eshte percaktuar legjenda e motorit me nafte ne USA. Makinat me kete motor jane te limituara ne USA, ky motor u prodhua vetem 2 vjet prej vitit 2000 deri 2002, mbas vitit 2002 deri 2005 u prodhua po kjo makine por me motor 6.0 Liter. Ndryshimi i motorit 7.3L nga motori 6.0L eshte i tille: Motori 7.3L i ben 1 milion milje pa ja pare deren mekanikut. Prandaj dhe Americanet e kane cilesuar si Legjenda e motorit diesel Detroit.
Kjo makine ka 178000milje qe do te thote sa ka mbaruar shtrimin. Transmesionin nuk e kupton kur nderon marshet. E perdorur nga nje person i vetem, kurre nuk ka pare aksidentin edhe nje gervishtje me te vogel qofte,
Leaflet
Në fillim