Lironi vend ne shtepi duke shitur librat tuaja

Lironi vend në shtëpi duke shitur librat tuaja

 

Shumica nga ne mbajmë gjëra të ndryshme në shtëpi që nuk na nevojoten, gjëra të tilla si veshjet që nuk I përdorni më, pajisje elektronike që nuk ju duhen e sidomos shumë libra që nuk I lexoni e bëjne shtëpine tuaj të duket më e ngarkuar, ju jo vetëm që mund ta çlironi shtëpinë tuaj nga këto por edhe mund të fitoni para duke I shitur ato. Nuk ka qenë kurrë më lëhtë të gjeni të interesuarit për gjëra të përdorura, ju vetëm duhet të shpërndani  njoftimin në platformën e duhur.

 

Reklamoni librat tuaja

Sot me digjitalizimin e botës shitja dhe blerja online është bëre shumë më e lehtë, ju mund ti paraqitni njoftimet tuaja para 70.000 vizitorëve në dite në Merrjep.al. Duke I bëre foto librave që dëshironi ti shitni dhe duke I shpërndarë në webfaqe që ka shumë vizitorë që kërkojnë gjëra të përdorura ju mund të gjeni dikë që do të paguaj për të marrë librat që juve nuk ju nevojiten. Në këtë mënyre përfitojnë të dy palët ju si shitës I largoni gjërat që nuk ju nevojiten dhe blerësi e gjen librin që kërkon për një çmim shumë më të ulët se sa ta blejë të re.

 

Bëj njoftimin në mënyren e duhur

Për shkak se është e lehtë për shumë shfrytëzues të shesin gjërat që nuk ju nevojiten konkurrenca në këtë market është rritur shumë, për këtë arsye ju duhet të kujdeseni që njoftimi juaj të bie në sy të konsumatorit. Pra duhet të bëni foto me kualitet librave që dëshironi ti shitni, sigurohuni që ato mos të duken shumë të vjetra dhe spjegoni se sa ju ka ndihmuar ajo libër juve.

Gjithashtu duhet të vëni një çmim që I përshtatet vlerës së materialit që ju shitni. Nëse libra është shumë e dëmtuar nuk vlerësohet shumë pavarësisht se sa material të rëndësishem ka në atë libër në anën tjetër librat që nuk kanë shumë material të rëndësishëm nuk vlerësohen shumë pavarësisht nëse ajo është shumë e re, për të parë se sa është çmimi I zakonshëm I librave shikoni njoftime të tjera të ngjashme

Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione