Keshilla per te zgjedhur Kompanine per rimodelim te shtepise

Këshilla për të zgjedhur kompanin për rimodelimin e shtëpis

Keni planifikuar ta renovoni shtëpinë tuaj dhe keni bërë kërkime për dizajn dhe keni kalkuluar shpenzimet për ta bërë renovimin. Pas blerjes së shtëpisë tuaj, rimodelimi I saj është investimi më I madhë në shtëpi. Prandaj zgjedhja e profesionistëve për rimodelim të shtëpisë është një vendim jo I lehtë pasi që në një formë ju jeni duke e punësuar dikë. Ju nuk do të punësonit aplikanitn e parë në biznesin tuaj, kështu që mos zgjidhni profesionistët për renovimin e shtëpisë pa I përcaktuar kanddatët më të mirë për këtë punë.

Ekzaminoni shembujt e punëve të mëhershme, shikoni njoftimet, dëgjoni sugjerimet dhe krahasoni konkurrentët para se të merrni një vendim.

 

1. Merrni rekomandimet

Hapi I parë në gjetjen e kontraktuesit të duhur është që të krijoni një list të 10-15 kontraktorëve lokal që kanë përvojën e duhur. Ju gradualisht do të filtroni listën tuaj dhe të zgjidhni top kontraktuesit kështu që përdorni sa më shumë emra të kompanive të ndryshme në fillim.

Ka disa mënyra për të krijuar një listë fillestare:

-        -  Pyetni shokët apo të afërmit për rekomandime

-       -  Kërkoni online për shërbimin që ju nevojitet

-        -  Kërkoni në rrjete sociale

Kontraktuesit e suksesshëm janë ata që e keni më të lehtë të bini kontakt me ta dhe të shikoni punën e tyre të mëhershme. Për kompanitë që nuk janë të regjistruara online dhe nuk shpërndajnë informata bazike duhet të tregoheni më të kujdesshëm

 

2. Krahasoni portfolion e punës të kompanive

Zgjedhni kontraktues që janë ekspert në fushën që juve ju nevojitet, një kompani që ka përvojë në renovimin e kuzhonave nuk është e duhura për ju nëse jeni duke renovuar banjot.

Pyetni punëtorët apo kompanitë për punën që e kanë bërë në vitet e fundit, ata mund të ju dërgojnë juve tek uebfaqja e tyre për të shikuar portfolion e punës.

 

3. Gjeni ofertën më të mirë

Tani është koha që ti krahasoni çmimet mes kompanive në listën tuaj. Pas konsultimit me kontraktuesit dhe ti tregoni detajet që duhet rregulluar ata do t’ju japin çmimin për renovimin e hapësirave që ju dëshironi.

Çmimet në mes të kompanive të ndryshme mund të ndryshojnë shumë mirpo sigurisht që nuk është gjithmonë më së miri për të zgjedhur çmimin më të lirë, mirpo të zgjedhni kontraktuesit varësisht nga nevojat tuaja.

Shikoni shërbimet që ofrohen në Merrjep.al dhe krijoni listën e atyre që ju duken më serioz pastaj gjeni të duhurin duke filtruar listën në bazë të faktorëve të përmendur

Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione