Boronica Te Thata

Shitet nga: Nevzat 15 Nën 19:59 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini njoftimin tuaj
Çmimi:

-

Komuna: Tiranë
Shiten Boronica te thata me shumice dhe pakice !
Ketu me posht keni te dhena te detajuara per efektet e boronicave
Per nje referim me te lehte lista e shume te mirave shendetsore te boronices perfshine:

-permiresim te te pamurit
-pastrim te arterieve
-me shume antioksidues per mbrojte ndaj semundjeve
-forcim te eneve te gjakut
-shtim te memories
-ndalim te infeksioneve te traktit urinar
-kthim mbrapsht te renieve te aftesive mendore dhe fizike te lidhura me moshen nidmim ne kontrollim te peshes trupore

Sipas Institutit Amerikan Per Hulumtine Te Kancerit ku thuhet keshtu, “Tashme e dim se boronica eshte njeri nga burimet me te mira te antioksiduesve, substanca te cilat mund te ngadalsojne procesin e mplakjes dhe zvoglojne demin qelizor qe mund te shpien ne kancer”
Nuk ka njoftime të vizituara
Në fillim