EuroTrip Tirane-Zagreb-Viene-Prage-Bratislave-Bu..

Shitet nga: Olsi 05 Nën 23:31 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini njoftimin tuaj
Çmimi:

179 EUR

Komuna: Tiranë
Njerezit rendin gjithmone pas shkelqimit, i shtyn deshira, nevoja ,kurioziteti per te pare dhe njofur nga afer kulturat e vendeve te Europes Qendrore dhe Lindore Si Bratislva, Viena, Zagreb, Praga, Budapesti . Nese mendoni dhe ju si ne atehere jeni te mirepritur te bashkkoheni ne udhetimin ne keto kryeqytete te jashtzakonshme te historise dhe kultures, aty ku historia dhe kultura flasin me gjuhen e fakteve, aty ku njerezit ngriten qyteterime te paperseritshme te historise dhe kultures Europiane dhe jo vetem..

..E fillojm Turin me nje nate fjetje ne Zagreb per tu nisur me pas drejte Vienes dhe per te perfunduar ne Prage, jo me kot quajtur Parisi i Lindjes. Pas prages Vizitohet kryeqyteti Antik i Bratislaves per te vazhduar me tej me Kryeqytetin e Hungarise Budapestin dhe lumin e tij te famshem Danub qe e ndan ne dy pjese Buda dhe Pesti ku me pas kthimi do behet per ne Tirane nga Bosnje Hercegovine

Udhetimi behet midis datave 26 nentor deri me 30 nentor :)


Dita 1 - Nisja nga Tirane ne oren 06:00 tek Sheshi " Nene Tereza". Udhetimi drejt Zagrebit. Gjate rruges ndalesa per Foto ne Dubrovnik. Pas arrtije ne Zagreb behet dhe akomodimi ne hotel

Dita 2 - Pas mengjesit ne Hotel, rreth ores 08:30 fillon turi panoramik ne Zagreb dhe me pas nisja drejte Vienes. Arritja ne Viene dhe turi panoramik duke perfshire Keshtjellen e Hasburgeve dhe Qendren e Vienes ku me pas do behet nisja drejte Prages dhe akomodimit ne Hotel ku do te qendrojme per 2 nete

Dita 3 - Pas mengjesit, Turi i Prages: Qyteti i Vjeter, Keshtjeallat Antike, Kisha, Teatri i Prages, Lagja e Cifuteve etj ..
Pasdite vizite ne qytetin e Karlovivarit ( Pjese e UNESCO- Pagese Ekstra tek Hyrja )
Ne darke Disco e Rezervuar


Dita4 - Pas mengjesit ne Hotel behet nisja drejte Bratislaves dhe me pas per ne Budapest . Vizite Panoramike ne Bratislave e disa vendeve shume te bukura dhe me pas nisja drejt Budapestit, Vizite ne Keshtjella, Bastioni i Peshkatareve dhe me pas do behet akomodimi ne Hotel. ne darke Shetitje me Varke ne Lumin Danub, (Kush ka deshire per te vajtur tek Pishina Dimerore, Ujera Termale, Sauna, Jakuzi etj ) dhe me pas Party All dhe Night

Dita 5- Pas mengjesit ne Hotel vizite ne Sheshin e Heronjeve dhe me pas kthimi ne Tirane nga Bosnje- Hercegovine ku do gjate rruges do bejme disa ndalesa per foto dhe vizita
..FUNDI TURIT


Perfshihet:
1 - Udhetimi me autobus komod.
2 - Akomodimi hotel 4 nete/5 Dite
3 - Mengjesi ne Cdo Hotel
4 - Guida.
5 - Siguracioni ne udhetim

I gjithe ky udh..
Nuk ka njoftime të vizituara
Në fillim