BULLMASTIFF

Shitet nga: Afrim 14 Maj 14:19 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini njoftimin tuaj
Çmimi:

450 EUR

Komuna: Tiranë
Kafshet shtëpiak : Qen
Klysh i rraces se paster Bullmastiff (rac Angleze).

Jan rrac e paster Bullmastiff me Pedigre nga nen e bab te ekspozum ne Dog Show dhe kampion ne disa vende.

Video e tij ne you tube:
http://www.youtube.com/watch?v=RC4UE65KzQk&feature=plcp

Klyshi eshte mashkull.
Ka lind me 17 gusht 2012.
Ju pershendes...
Nuk bej ndrrime.
Gjindemi ne Bardhosh,Prishtine.
Per me shum info nr 0037745685364

Informata per BULLMASTIFF;

http://dogingtonpost.com/best-worst-guard-dog-breeds/

The Best (and Worst) Guard Dog Breeds

1. Bullmastiff;
Ky është një race intensivisht besnik dhe kurajoz që ka një instinkt jashtëzakonisht të fortë për të mbrojtur. Në fakt, ata do të mbrojnë territorin e tyre nga ndërhyrës pinning poshtë ose trokitur ato mbi. Edhe pse,Bullmastiffat në përgjithësi kanë neveria ngulitur drejt huajve, ata, megjithatë, duan të kalojnë kohë me pronarët e tyre dhe urrejtje për të lënë vetëm.


Gjatesia, Pesha
Lartësia: 63-69cm Pesha 50-60kg
Nuk ka njoftime të vizituara
Në fillim