Paulownia SARA Preshevë

Shitet nga: Fejzi 26 Pri 22:48 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini njoftimin tuaj
Çmimi:

1 EUR   2 EUR

Komuna: Tiranë
Pajisje : Lule dhe bimë
Paulownia tomentosa është një specie të shpejtë në rritje. në një vit mund të arrijnë një lartësi prej 4 m, ndersa ne vitin e shtat mund te arrij gajtesin prej 20 m deri ne 25 m. Ajo mund të rritet në të gjitha llojeve të tokës, më vitale është aluviale, thellë toka, pjellore, dhe më pak lulëzon në balta. Paulownia është mbjellë dhe në plantacione, për shkak të rritjes së shpejtë dhe një druri të butë që është me cilësi me të mirë teknikisht,
Druri është shumë i lehtë ,ka sasi te madhe te nektarit , esht i mir per mjaltë , nuk e thyet , thahet shpejt në temperatura e jashtme , ngjyra e mirë .
Energjisë është e barabartë me qymyr më të mirë .
Pesha kilogram e thatë nga druri ofron 4.700 kalori kile dhe thonë lisi 2.600 kalorive kilogram . Qymyr lë deri në 35 % balta , ndersa deri në 5 % paulownia .
cmimet sipas marveshjes prej 1 euro deri 5 euro
kontakti:
mob. +381638555931
mob. viber +381637337623

Paulownia SARA Preshevë, pasi që është numri i kufizuar i fidaneve, ju mund të bëni porosin e fidaneve për mbjelljen në vjeshtë,

Fidanishtja Paulownia SARA Preshevë ju ofron fidane Paulownia X Hibrid Tomentosa e cila perdoret per drunj per pelet etj, dhe Paulownia Tomentosa e cila përdoret per zbukurime te kopshteve, parqev etj.
Dallimi është se Paulownia X Hibrid Tomentosa benë rritjen mëtë shpejtë për 30% se Paulownia Tomentosa.

Çmimi ulet duke rritur sasinë e fidaneve.

Viber: +381638556217, +381637337623, mob +381638555931.
Nuk ka njoftime të vizituara
Në fillim