Important Historic Land in Lac Vau Dejes

Shitet nga: Private 05 Tet 22:22 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini njoftimin tuaj
Çmimi:

-

Komuna: Shkodër
Okazion unik qe i perket nje pjese te historis se shqiprise. Kjo shtepi -tok i perkiste Kapidan Gjon Markagjoni Kapidanit te Mirdites. Prona aktualisht eshte e families dhe eshte ne shitje . Perbehet nga nje shtepi dy kateshe qe duhet te rikustruktohet. Prona eshte 2000m2. Ndollet ne nje kryqezim qe lill Shkoder, Lezhe, Puk, Koman e Kosovo. Nje potensial i madhe zhvillimi.

Unique occasion to own a piece of Albanian history! This house/land belonged to Kapidan Gjon Marka Gjoni, Kapidan of Mirdita. The property is currently owned by the family and is up for sale. It includes a two story house in need of restoration. The property is 2000m2, which includes the 152m2 house. It is situated at the intersection of a major crossroad leading to Shkodra, Lezhe, Puke/Koman and Kosovo. Great investment potential.

Occasione unica di possedere un pezzo di storia Albanese! Questa casa/terreno apparteneva a Kapidan Gjon Markagjoni, Kapidan della Mirdita. La proprietà appartiene alla famiglia ed è in vendita. Il terreno è 2000m2, e comprende la casa di 152m2 che ha bisogno di restauro. Si trova su un importante bivio che conduce a Scutari, Lezha, Puke, Koman e Kosovo. Grande potenziale di sviluppo.
Nuk ka njoftime të vizituara
Në fillim