Shtepi banimi 2 kat+podrum, kopesht i madh+ 7 ve..

Shitet nga: Bledi 12 Nën 17:40 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini njoftimin tuaj
Çmimi:

125 000 EUR

Komuna: Gjirokastër
Shtepia eshte karakteristike Gjirokastrite, e ndertuar me gure dhe me çati me rrasa guri. Ajo ka nje siperfaqe totale ndertimi rreth 500 - 550 m2 dhe nje siperfaqe totale trualli prej 820 m2.
Ndertesa perbehet nga 3 banesa individuale te veçanta, konkretisht:

Apartament dupleks 2+1 + wc + verande + podrum = 250 m2;
Apartament 1+1 + wc + avlli = 70 m2;
Apartament 2+1 + wc + ballkon + podrum = 215 m2;

Keto banesa zhvillohen ne 2 kate ndersa, ne katin nen toke ndertesa ka podrum (depo te madhe) + nje ambient per depozitim te ujit te shiut, i cili filtrohet dhe riperdoret perseri ne secilen prej banesave.
Objekti rrethohet nga avlli te gjera e plot gjelberim, ku jane mbjelle 15 rrenje rrushi si dhe fiq - mane- arra e shege.
Gjithashtu, objekti perbehet edhe nga nje siperfaqe e madhe parkimi per automjetet me kapacitet maksimal deri ne 7 makina.
Objekti eshte me dokumentacion te rregullt hipotekor per ndertesen dhe truallin, si dhe ka nje pamje fantastike nga i cili mund te shihet i gjithe qyteti i Gjirokastres, si zona muzeale ashtu edhe ajo tregetare.

Te interesuarit mund te kontaktojne nepermjet nr. cel: +355 682096966; (Cmimi i diskutueshem)
(Arsye e shitjes, LLotaria Amerikane).
Nuk ka njoftime të vizituara
Në fillim